Smartphony společnosti Huawei nabídnou podporu 5G

Huawei Mate 30 Pro 5G
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Sankce, které Spojené státy uvalily na společnost Huawei jsou opravdu zdrcující, protože jej připravuje o možnost vyrábět smartphony s 5G. Tyto sankce trvají již od roku 2019, takže vám asi musí být jasné, jak moc pro Huawei likvidační jsou. Znemožňují společnosti plně konkurovat jiným výrobcům, a to především v Číně, kde je 5G na nejvyšší úrovni v rámci celého světa. Každopádně se Huawei rozhodl, že už si to nenechá líbit, a tak se rozhodl vydat speciální pouzdro.

Huawei v něm nalezl novou naději, která je pro něj tak moc důležitá a zásadní. Nejnovější zařízení nemají 5G, ale to už by teď neměl být žádný problém, protože si budete moci zakoupit pouzdro, které 5G technologie podporuje. Momentálně je tohle příslušenství dostupné pouze pro Huawei P50 Pro. V budoucnu tuto novinku očekáváme také pro řady Huawei Mate 50, Mate 40, Nova 9 a Nova 10. Připomínáme, že poslední řadou s technologií 5G je řada Huawei P40.

Huawei 5G pouzdro
Telefon s 5G připojením / Zdroj fotografie: Soyealink

Výrobcem tohoto pouzdra je společnost Soyealink. Kromě 5G modemu je v příslušenství také čip pro eSIM. Ke smartphonu se připojí přes port USB Type-C. Váží 52 gramů a zvětší tloušťku smartphonu o 3,2 mm, takže vám z vašeho smartphonu udělá takovou cihličku. Cena taky není přívětivá, protože ta činí 120 USD, a to pouze na trhu v Číně. Můžeme předpokládat, že pokud se tento obal dostane k nám, tak cena bude ještě vyšší. Upřímně mě to překvapilo, protože Huawei P50 Pro je sám o sobě dost drahý, takže by se v mých očích to pouzdro mělo dodávat zdarma jako samozřejmost. Ostatní výrobci mají podobné ceny, ale i s 5G, takže se teď zdá Huawei P50 Pro ještě jako méně výhodná koupě.

Huawei 5G pouzdro
5G pouzdro v plné jeho kráse / Zdroj fotografie: Soyealink

Tato metoda je opravdu inovativní a jedinečná, u žádného dalšího smartphonu, potažmo společnosti jsme se s tímto nesetkali. Není to ale jediné řešení, jak se snaží Huawei obcházet sankce. Další řešení je zase to, že Huawei vydává své smartphony pod značkou „Hi“. Už se nám představila Hi Nova 9, která úspěšně přišla s podporou 5G. Dokoupili byste si raději pouzdro podporující technologie 5G nebo „no name“ značku s technologií 5G? Dejte mi vědět do komentářů, já osobně bych upřednostnil to pouzdro.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *