Specifikace nového modelu Huawei Nova 9 SE unikly

Modul fotoaprátu Huawei Nova 9 SE / Zdroj fotografie: Huawei

Čínský telekomunikační gigant Huawei nedávno vydal upoutávku na nový nadcházející smartphone, kterým je dle všeho Huawei Nova 9 SE. Jen několik hodin po prvních zveřejněných videí s tímto smartphone unikly na povrch jeho specifikace, které jsou opravdu ucházející.

Německý web Winfuture zveřejnil rendery nadcházejícího smartphonu, díky kterým víme přesný vzhled telefonu. Za mě osobně je tento smartphone velmi podobný modelu Huawei Nova 9, který byl uveden na trh v říjnu 2021. Jedním z klíčových rozdílů jsou fotoaparáty, kdy ve spodní časti nejsou umístěny 3 snímače. Dalším rozdílem je to, že LED blesk se nachází mezi dvěma velkými čočkami fotoaparátu.

Zařízení má kódové značení „Julian“, které je odvozeno od čísla modelu JLN-Lxx. Displej bude LCD s tím, že bude mít 6,78 palců a rozlišení 2388 x 1080 pixelů. Jak už je u Huawei zvykem, tak obrazovka bude FullView, což znamená, že bude mít minimální rámečky a malinký průstřel uprostřed nahoře.

Huawei Nova 9 SE zezadu / Zdroj fotografie: winfuture.de (se souhlasem)

Huawei Nova 9 SE bude vůbec prvním smartphonem od Huawei, který přijde se 108MPx hlavním snímačem. Dále vzadu nalezneme tři snímače, přičemž jeden bude ultraširokoúhlý a bude mít 8 MPx. Ty zbylé jsou zde zcela zbytečné, jelikož poslouží pouze pro rozostření pozadí a jako makro. Vepředu by se měla nalézat 16MPx selfie kamerka.

Huawei Nova 9 SE zepředu / Zdroj fotografie: winfuture.de (se souhlasem)

Bohužel uvnitř nejnovějšího modelu od Huawei nalezneme pouze procesor Qualcomm Snapdragon 665, takže 5G připojení zde nehledejte. Procesor je spárován s 8GB RAM a 128GB úložištěm. Mé obavy z tenkého těla se ukázaly být liché, a proto v tomto smartphonu nalezneme 4000mAh baterii se superrychlým 66W nabíjením. Samozřejmě zde nechybí podpora NFC či boční skener otisků prstů v tlačítku napájení pro vaši bezpečnost. V globálním vydání tento smartphone poběží na EMUI 12, kdežto v Číně na HarmonyOS.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *