Nový král chytrých telefonů: Huawei Mate 60 Pro rozdrtil v Číně iPhone 15 Pro Max. Akcie Applu klesají

Huawei Mate 60 Pro
Zdroj: Huawei

Řada Huawei Mate 60 dělá na trhu s chytrými telefony vlny díky svým funkcím a ceně. Ze čtyř modelů této řady bezpochyby nejvíce vyniká Huawei Mate 60 Pro. Telefon byl představen v srpnu a od té doby se prodává jako horké housky a zájemci o jeho koupi mají problém najít jej u prodejců na skladě.

Navíc ani po téměř dvou měsících se nezdá, že by poptávka klesala. Podle agentury Reuters prodal Huawei za posledních šest týdnů miliony modelů, přičemž třetina těchto prodejů se uskutečnila jen za poslední týden. Zde jsou podrobnosti…

Huawei Mate 60 Pro překonává iPhone 15 Pro Max v Číně o 10 %

Podle agentury Reuters prodala společnost Huawei za pouhých šest týdnů 1,6 milionu kusů modelu Mate 60 Pro. Z toho více než 400 000 kusů se prodalo jen za poslední dva týdny. Nechápejte nás špatně, prodat 1,6 milionu kusů za šest týdnů je impozantní úspěch. Pro čínského technologického giganta je to však teprve začátek. Mate 60 Pro je totiž stále nedostatkovým zbožím. Pokud by se nabídka zlepšila, mohly by být prodeje potenciálně ještě vyšší. O tomto potenciálu svědčí skutečnost, že 400 000 z 1,6 milionu kusů bylo prodáno v posledním týdnu.

Zdroj: Huawei

Samozřejmě je zatím otázkou, s jakými problémy se Huawei při výrobě potýká a zda dokáže uspokojit poptávku. Je však také možné říci, že společnost má štěstí. Zejména s ohledem na to, že řada iPhone 15 zklamala jak v Číně, tak ve zbytku světa. Přestože výkon těchto telefonů je jako vždy dobrý, nedokázaly uživatele nadchnout z hlediska inovací, designu a pocitově se nelišily od řady iPhone 14. Naopak řada Mate 60 vyvolala přesně opačný pozitivní dojem.

Celkové prodeje řady iPhone 15 v Číně se ve stejném období snížily o 4,5 % oproti řadě iPhone 14. Největší pokles zaznamenal model Pro Max, jehož prodeje se snížily o 14 %. Model Pro se snížil o 11 %. Zástupci odvětví se také domnívají, že náhlé uvedení řady Mate 60/X5 mělo na iPhone 15 negativní dopad.

Zda bude úspěch modelu Mate 60 Pro pokračovat, se teprve uvidí. První údaje o prodejích však naznačují, že společnost Huawei je opět na dobré cestě konkurovat společnosti Apple na globálním trhu chytrých telefonů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hodnocení: 17

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *