Společnost BOE rozšiřuje výrobní kapacitu OLED panelů pro chytré telefony

OLED Displej
Autor fotografie: Amarnath Radhakrishnan / Zdroj fotografie: Pixabay

Čínská společnost BOE poslední měsíce vystrkuje růžky. Původně dodávala displeje jen v omezeném množství pro menší společnosti, ale nyní už to je i Honor či Apple. Můžeme tedy vidět, že se z BOE stává úspěšná společnost. Chen Yanshun, předseda představenstva této čínské společnosti, uvedl, že společnost aktivně rozšiřuje výrobní kapacitu OLED panelů pro chytré telefony.

Podle něj má společnost za cíl dodat více než 100 milionů kusů v roce 2022. Dále pan Chen uvádí, že společnost v roce 2021 dodala téměř 60 milionů OLED panelů. Na globálním trhu má 17% podíl, což z něj dělá druhého největšího výrobce OLED displejů na trhu.

Společnost navíc očekává, že její dvě nové výrobní linky OLED panelů v západní Číně budou plně funkční do konce roku 2022. Kromě toho třetí výrobní linka ve střední Číně aktuálně prochází testováním výroby. Podle zpráv plánuje Samsung Electronics v roce 2022 zakoupit 3,5 milionu OLED panelů pro jeho smartphony od BOE a další 3 miliony zase CSOT.

BOE navíc Applu dodá 31 milionů OLED panelů pro nejnovější iPhony v roce 2022. Samsung Display však dodá 140 milionů a LG Display 55 milionů kusů. Můžeme tedy vidět, že BOE ještě není tak velkým hráčem jako dvě zbylé jmenované společnosti. Podle zdrojů z oboru vyhodnocuje BOE proveditelnost investice do výstavby vyhrazené výrobní linky pro OLED panely pro iPhony. Očekává se, že rozhodnutí padne v druhé polovině roku 2022.

Podle zprávy čínští výrobci smartphonů většinou používají OLED panely od čínských výrobců. Společnost BOE poskytla OLED panely pro smartphony Magic 3 a Magic V uvedené na trh společností Honor. Společnost je také výhradním dodavatelem pro modely Honor Magic 4 a Magic 4 Pro. Huaxing Optoelectronics zase pro změnu poskytuje OLED panely pro Xiaomi 12, 12 Pro a 12X.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *