Samsung drtivě ovládl trh se skládacími smartphony

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung je jednou z předních značek v oblasti smartphonů, ale postupně diverzifikuje do více divizí, jako jsou třeba notebooky. Zároveň to byla první značka, která vytvořila skládací smartphone, a tím v podstatě vytvořila novou kategorii smartphonů na trhu. Nyní se zdá, že včasná sázka jihokorejského giganta se opravdu vyplatila vzhledem k tomu, že společnost dominuje na trhu se smartphony.

Nejnovější zpráva od analytické firmy Omdia odhalila, že Samsung měl v roce 2021 více než 61% podíl na trhu s dodávkami skládacích smartphonů. Dále jsme se dozvěděli, že rovnou pět z nejlepších jedenácti skládacích zařízeních rovněž připadlo Samsungu.


Nenechte si ujít:


Nejoblíbenějším skládacím smartphonem se stal Samsung Galaxy Z Flip 3, který nadchnul i mě. Minulý rok se ho prodalo 4,6 milionů kusů za což může hlavně příznivá cenovka. Je to poměrně dost velký úspěch i posun, jelikož v roce 2020 prodal Samsung pouze 1,1 milionu kusů Galaxy Z Flip.

Kromě toho, že společnost provedla na nejnovějším smartphonu řady Z Flip několik drobných úprav, tak hlavně, jak jsem již zmínil, snížila cenu. Snížení ceny bylo drastické a lákavé, protože jej společnost nabízela o 400 USD méně v porovnání s jeho předchůdcem.

Snížení ceny se nevyhnul ani Samsung Galaxy Z Fold, který měl cenovku o 200 USD nižší než Fold 2. Společnost tak čelila obrovskému nárůstu objednávek, kdy v roce 2020 dodala pouze 700 000 kusů, kdežto v roce 2021 už neskutečných 2,5 milionu.

Nakonec jsme se dozvěděli, že trh se skládacími smartphony z více než 61% ovládá Samsung. Tento rok by jeho dominance měla být ještě výraznější, a to až někde okolo 70 %. Díky cenově dostupným zařízením a absolutnímu propadu Huawei, který mu není schopen konkurovat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *