Společnost CD Projekt Red má velké plány a chystá nové hry o Zaklínači

CD Projekt Red
Zdroj: CD Projekt Red

Společnost CD Projekt Red, která stojí za slavnými videohrami Zaklínač, pracuje na něčem velkém. Začíná vytvářet novou trilogii v sérii Zaklínač s názvem „Polaris“. Tato zpráva pochází přímo od Adama Badowského, jednoho z nových společných generálních ředitelů společnosti. Do poloviny letošního roku plánují, že na tomto projektu bude pracovat asi 400 lidí.

Nová série se jmenuje Polaris a bude na ní pracovat více než 400 lidí

Série Zaklínač se stala obrovským hitem, od roku 2007, kdy vyšel první díl, se prodalo více než 75 milionů her. Datum vydání nové hry však zatím není známo. Odborníci se domnívají, že by mohla vyjít kolem roku 2026 nebo 2027.

Společnost CD Projekt Red mezitím přemýšlí o dalších krocích po hře Cyberpunk 2077, která měla při svém prvním vydání mnoho problémů. Spoustu z nich už opravili a nyní se prodalo více než 25 milionů kopií. Dokonce se mluví o tom, že by vytvořili pokračování Cyberpunku s názvem „Orion“. V tuto chvíli je to teprve v počáteční fázi plánování.

Společnost také zvažuje, že do svých her přidá funkce pro více hráčů, ale zatím o tom nesdělila mnoho podrobností. Zvažují také využití umělé inteligence (AI), která by jim pomohla při tvorbě her, ale nemyslí si, že by AI nahradila lidi.

Po těžkém startu Cyberpunku se společnost hodně naučila. Badowski uvedl, že nyní lépe zvládají tvorbu her. Chtějí se ujistit, že při vydávání nových her nebudou mít stejné problémy jako s Cyberpunkem. V CD Projekt Red se toho tedy děje hodně. S novými hrami ze světa Zaklínače a dalšími hrami na obzoru se fanoušci mají na co těšit.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, neowin.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *