Společnost Microsoft přiznává, že kybernetický útok z Ruska narušil její služby

Microsoft
Autor: FotoArt-Treu / Zdroj: Pixabay

Dne 5. června 2023 došlo ke kybernetickému útoku na službu Microsoft 365, který narušil její služby včetně aplikace Outlook a cloudové platformy. Jednalo se o útok typu DoS (denial-of-service), což je typ kybernetického útoku, který zahlcuje síť nebo server provozem, aby byl pro uživatele nedostupný.

Přerušení zaznamenal server Downdetector.com. Z jeho zprávy vyplývá, že u služby Microsoft 365, včetně aplikací Word a Excel, došlo náhle k rozsáhlému problému s výpadky. Tvrdí také, že nejméně 15 000 uživatelům nefungovaly služby, jako je e-mail. Také tato událost trvala více než dvě hodiny a druhý den ráno se krátce opakovala. Společnost Microsoft nyní oficiálně potvrdila, že výpadky byly způsobeny kybernetickými útoky.

Společnost uvedla, že výpadek, který začátkem měsíce postihl některé její služby, byl způsoben kybernetickým útokem. Zároveň však tvrdí, že nezjistila žádné stopy po krádeži uživatelských dat. Společnost rovněž uvedla, že zahájila vyšetřování a začala sledovat kampaň DDoS, kterou spustil aktér hrozby Storm-1359. Společnost v příspěvku na blogu napsala:


„Počínaje začátkem června 2023 společnost Microsoft zaznamenala nárůst provozu některých služeb, což způsobilo, že služba byla dočasně nedostupná.“Kybernetický útok na Microsoft

Kybernetický útok na Microsoft 365 je DoS útok a jeho cílem je cloudová platforma a e-mailové aplikace Outlook. Také tento útok měl závažné dopady, došlo k více než 15 000 výpadkům. Společnost Microsoft potvrdila, že výpadky byly způsobeny kybernetickým útokem. Společnost také tvrdí, že problém vyšetřuje. Podle serveru Quartz se k útoku přihlásila skupina Anonymous Sudan, která je napojena na Rusko.

Skupina napojená na Rusko s názvem Anonymous Sudan tvrdí, že se na útoku podílela. Společnost Microsoft potvrdila, že narušení provozu bylo způsobeno kybernetickým útokem a že se problémem zabývá. Není však překvapením, že cílem byl právě Microsoft 365. Má stovky milionů uživatelů, a to z něj činí častý cíl útočníků.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *