Další rána pro Rusko. USA omezují vývoz chytrých telefonů a důležité elektroniky

Rusko
Autor: Дмитрий Осипенко / Zdroj: Pixabay

Ministerstvo obchodu USA nedávno oznámilo aktualizaci seznamu zboží, na které se vztahují omezení dodávek do Ruska a Běloruska. Tento nový seznam obsahuje velké množství věcí, které těmto omezením podléhají. Toto rozhodnutí je významné, neboť bude mít klíčový dopad na obchod mezi USA a Ruskem.

USA zakázaly vývoz chytrých telefonů v hodnotě vyšší než 300 dolarů do Ruska

Podle nových pravidel jsou omezeny dodávky chytrých telefonů a tiskáren s cenou nad 300 USD, klimatizací a chladniček s cenou nad 750 USD, myček nádobí, elektronických vah, vysavačů s cenou nad 100 USD, mikrovlnných trub, kávovarů, zařízení pro záznam a reprodukci zvuku a televizorů. To znamená, že tyto výrobky se mohou do Ruska a Běloruska dostat pouze s vývozní licencí. Tyto licence však ve většině případů nebudou uděleny, protože jsou obvykle zamítnuty.

Aktualizovaný seznam zboží je důsledkem pokračujícího napětí mezi USA a Ruskem. Vláda USA přijímá vůči Rusku tvrdá omezení v souvislosti s otázkami, jako je porušování lidských práv a vměšování do voleb. Také USA kvůli těmto otázkám uvalily na Rusko řadu sankcí. A aktualizovaný seznam zboží je součástí těchto opatření.


Nenechte si ujít:


Omezení dodávek luxusního zboží do Ruska bude mít významné důsledky pro ekonomiku těchto zemí. Mnoho společností v Rusku a Bělorusku je závislých na dovozu tohoto zboží. A omezení jim ztíží přístup k těmto výrobkům. To by mohlo vést ke zvýšení cen, protože podniky budou muset hledat alternativní dodavatele nebo zvýšit své ceny, aby pokryly náklady na získání vývozní licence.

Z omezení však existují výjimky. Omezení se nevztahují na dodávky zařízení pro humanitární účely nebo pro zahraniční společnosti, které opouštějí Rusko a Bělorusko. Jaký rozsah bude mít toto omezení si ještě nikdo netroufá odhadovat. Na podrobnější informace si musíme ještě počkat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ixbt.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *