Netflix ztrácí předplatitele! Kroky proti sdílení účtů a opuštění ruského trhu má své dopady

Netflix
Autor fotografie: Andrés Rodríguez / Zdroj fotografie: Pixabay

Před několika lety se Netflix ukázal jako hlavní průkopník v oblasti služeb pro streamování videa. Velké „N“ dobylo celý svět a nabízí obrovské portfolio filmů a pořadů na pár kliknutí a za dostupný měsíční poplatek.

V průběhu let společnost upevnila své jméno v oboru se svými originály a stanovila standardy v oblasti tohoto podnikání. Po Netflixu se objevilo mnoho dalších gigantů streamování, jako je HBO Max, Disney+, Amazon Prime a další. S rostoucí konkurencí je přirozené, že Netflix postupně ztrácí svoji přitažlivost, přesto společnost nikdy nezaznamenala významné ztráty na předplatitelech… až dosud. Podle nedávné zprávy ztratila společnost Netflix velké množství předplatitelů poprvé za více než deset let v prvním čtvrtletí tohoto roku. Společnost tuto skutečnost sdílela během dnešních výsledků svého hospodaření.

Podle výsledné zprávy má Netflix pokles o více než 200 000 předplatitelů a ztráty budou pokračovat. Není těžké si pro to představit desítky důvodů. Společnost zaznamenala vrchol v počtu uživatelů uprostřed pandemie, kdy byli lidé nuceni zůstat doma. V posledním roce však zvýšil své ceny po celém světě a uprostřed války na Ukrajině koluje globální inflace. Je přirozené, že někteří lidé začínají šetřit a někteří si mohou vybrat i jiné streamovací služby. Netflix již není jediným gigantem v tomto segmentu a ostatní služby mají skvělou kvalitu a někdy i více výhod za přijatelnější ceny. Společnost se však domnívá, že velkým viníkem tohoto propadu je „sdílení účtů“.

Netflix ztratil téměř 1 milion předplatitelů z Ruska

Netflix očekával v 1. čtvrtletí 2022 více než 2,5 milionu předplatitelů. K tomuto cíli je však velmi daleko. Pozastavení obchodů v Rusku způsobilo ztrátu asi 700 000 předplatitelů. Čistý zisk společnosti se v prvním čtvrtletí snížil na 1,5 miliardy dolarů (34 miliard korun) z loňských srovnatelných 1,7 miliardy dolarů. Tržby stouply o 9,8 % na 7,8 miliardy dolarů.

Společnost zvýší úsilí proti sdílení účtů

Za zmínku stojí, že v USA a v Kanadě společnost ztratila kolem 600 000 zákazníků. Místní média říkají, že je to přímý odraz cenových změn společnosti. Netflix však uvedl, že tato ztráta byla očekávaná a v souladu s jejich očekáváním. Nyní ve zprávě pro akcionáře Netflix uvádí, že růst příjmů se zpomalil. Společnost kritizuje „velký počet domácností sdílejících účty“ a také „konkurenci“. Netflix nedávno začal testovat způsob, jak zpeněžit sdílení účtu. Nyní můžeme jen očekávat, že společnost zvýší své úsilí. Koneckonců, Netflix odhaduje, že 222 milionů platících uživatelů sdílí účty s dalšími 100 miliony domácností, které nejsou zatím zpeněženy.

V budoucnu Netflix očekává implementaci „efektivnější monetizace sdílení více domácností“. Toto je téměř vyhlášení války proti uživatelům, kteří sdílejí svá hesla. V Peru, Kostarice a Chile. Zákazníci mohou zaplatit extra poplatek za sdílení svých účtů se dvěma lidmi mimo jejich domácnost. Tato funkce byla prozatím spuštěna pouze na testování.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *