Společnosti Microsoft i IBM v Rusku končí

Sídlo společnosti Microsoft.
Společnosti Microsoft i IBM v Rusku končí / Autor fotografie: efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Už ani nedokážeme spočítat, kolik společností a podniků bylo v Rusku zavřeno či skončily. Po invazi na Ukrajinu Evropská unie zavedla šest sankčních balíčků proti Ruské federaci. Ta nemůže používat západní technologie, a to ani v omezené míře. Největší smůlou pro Rusko je to, že svým způsobem skončilo úplně samo. Žádná země s vyspělými technologiemi (především Čína) Rusku nepomohla, jelikož se rovněž bojí západních sankcí. Dnes oficiální konec na ruském trhu oznámily společnosti IBM a Microsoft.

Generální ředitel společnosti Arvind Krishna uvedl, že společnost pozastavila veškeré operace v Rusku. Ruský web zároveň ukazuje po jeho zobrazení, že není dostupný. To ale není nic překvapivého, jelikož IBM už na začátku března oznámilo pozastavení aktivit v Rusku s tím, že ukončila spolupráci s některými ruskými společnostmi.

Pro průměrného ruského občana tento odchod nic neznamená, pro vysoce postavené osobnosti, či celou vládu je to velký problém. IBM je totiž absolutním gigantem v počítačovém průmyslu, a je u moci již desítky let. Sídlo má ve státě New York, a jak již bylo zmíněno, tak hlavními zákazníky jsou velké společnosti a vlády.IBM vyrábí a prodává počítačový hardware, middleware a software. Kromě toho poskytuje hostingové a konzultační služby v oblastech od počítačů až po nanotechnologie. A co je důležitější, IBM je velká výzkumná instituce, která udržuje rekord v největším počtu amerických patentů generovaných společností každý rok po dobu 28 po sobě jdoucích let (do roku 2020). Vynálezy IBM zahrnují ATM (Automated Teller Machine), diskety, pevné disky, karty s magnetickým proužkem, relační databáze, programovací jazyk SQL, čárové kódy UPC a paměť DRAM (Dynamic Random Access Memory).

IBM není jediná společnost, která se v nedávné době rozhodla ukončit své podnikání v Rusku. Tou další je Microsoft, ten se zase rozhodl ukončit své podnikání v důsledku ekonomických změn a dopadu na jeho podnikání v Rusku. Dobrou zprávou pro ruské uživatele je to, že společnost bude pokračovat v plnění jejich závazků vůči zákazníkům.

Tohle rozhodnutí postihne více než 400 zaměstnanců společnosti Microsoft. Nicméně, předpokládáme, že mnoho z nich počítalo s tím, že Microsoft učiní takové rozhodnutí. Už v březnu totiž pozastavil prodej nových produktů v Rusku. Zatím nevíme, jak se sankce Evropské unie dotknou cloudového úložiště, které využívá mnoho Rusů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *