Rusko jde po krku společnosti Apple. Startuje soudní proces

Rusko a Apple / Na snímku Vladimnir Putin
Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle nejnovějších zpráv společnosti CCTV je Apple žalován na území Ruska. Důvodem této právní bitvy má být odmítnutí společnosti lokalizovat použitá data. Taková situace určitě nebude poslední s tím, že můžeme počítat, že tohle udělá více firem. Koneckonců, na Rusko je uvaleno mnoho sankcí. Tohle vše je výsledkem jednostranného rozhodnutí kvůli invazi na Ukrajinu. Můžeme najít některé technologické společnosti, které se snaží i nadále nabízet své služby v zemi i přes velká omezení, ale těch není mnoho. V tuto chvíli přijímá ruská vláda nová opatření proti „zlým“ technologický společnostem, aby to v podstatě těm společnostem vrátila.

Podle článku 13.11 části 8 zákoníku o správních deliktech Ruské federace budou provozovatelé, kteří při shromažďování informací prostřednictvím internetu nedodržují příslušná ustanovení ruské legistativy týkající se osobních údajů, pohnáni k odpovědnosti. Moskevský okresní soud Taganskij bude případ zřejmě projednávat 28. června. V dubnu tohoto roku získaly ruské úřady od ruské Federální antimonopolní služby povolení k zahájení antimonopolního vyšetřování App Store. Takové jednání není překvapující vzhledem k tomu, co se nyní v zemi děje.

Apple způsobuje jeho sankcemi v Rusku značku méně relevantní. Je to způsob, jak společnost chce podporovat Ukrajinu a zároveň dodržovat západní sankce. Ruský ministr digitálního rozvoje, komunikace a sdělovacích prostředků však uvádí, že když bude Apple jednat jako doposud, tak nedává jeho působení v zemi smysl. Podle Maksita Shadayeva budou potíže s placením a stahováním aplikací. Počet uživatelů začne v Rusku klesat, a ke konci roku 2024 by už Apple mohl mít pouze zlomový podíl.


Nenechte si ujít:


Pro připomenutí, kvůli pokračujícímu konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou Apple oznámil konec prodejů jeho zařízení v Rusku. Nicméně, pořád tam je podpora softwaru, ale to by se taky mělo brzy změnit.

Apple není jedinou společností kterou Rusko žaluje. Na dlouhém seznamu bychom ještě našli Google, Airbnb, Pinterest, Likeme, Twitch a Inted Service Parcel. Všechny tyto společnosti porušují zákon o osobních údajích. Za zmínku však stojí, že Google už dostal první pokutu před rokem. Pokuta činila 46 540 USD a můžeme říct, že je to důsledek nedodržování zásady ukládání osobních údajů ruských uživatelů v zemi.

Celá tato situace hraje do karet Huawei, které když neopustí ruský trh, tak na tom zřejmě nejvíce vydělá.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *