Co přinese rok 2023? Skládací smartphony můžou změnit trh

Smartphony
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Skládacím smartphonům se opravdu začne dařit. Vypadá to tak, že jejich popularita každým rokem roste a nová předpověď společnosti TrendForce ukazuje, že „skládačky“ letos zaznamenají opravdový boom. Pojďme se na to podívat.

Podle zprávy, kterou TrendForce včera zveřejnil, poroste oblíbenost skládacích smartphonů v roce 2023 meziročně o 44 %. Růst poptávky po skládacích zařízeních dále znamená, že poptávka poroste také po pantech, které se používají výhradně u skládacích zařízení. To samo o sobě podle odhadů přinese v roce 2023 asi 500 milionů dolarů. Ohebné smartphony spouští malou revoluci.

Celková dodávka skládacích smartphonů v roce 2022 činila 12,8 milionů kusů. S ohledem na kalendářní předpověď na rok 2023 od TrendForce se toto číslo letos zvýší na 18,5 milionu jednotek. Z 12,8 milionů kusů prodaných v roce 2022 obsadil Samsung jasně první místo s 82% podílem na trhu. Ostatní značky jako Huawei, Vivo, Xiaomi a Oppo si mezi sebou rozdělily zbývajících 18 %. Důvodem může být pouze skutečnost, že tyto značky prodávají svá skládací zařízení pouze v Číně. Dalším faktorem je to, že mnoho společností má pouze omezený počet kousků svých smartphonů.


Nenechte si ujít:


Podle analýzy by výrobci skládaček chtěli snížit výrobní náklady, protože je vysoká poptávka. Většina výrobců proto raději uvažuje o levnějších pantech. V roce 2023 dosáhne celkový trh s panty výdělků ve výši 500 milionů dolarů. To bude znamenat meziroční nárůst o 14,6 %. Klíčovými hráči v oboru pantů jsou KH-Vatec a S-Connect. Obě společnosti jsou výrobci pantů ve tvaru U, přičemž většinu jejich dodávek odebírá Samsung. Jiné značky jdou po složitějších pantech. Mezi výrobce těchto komplexních pantů patří Amphenol a Asia Vital Components.

Na našem trhu jsou dostupné pouze skládací smartphony od Huawei a Samsungu. Myslím, že je to velká škoda, a tak doufám, že se k nám dostane i nadcházející zařízení od Oppo. Vlastníte skládací telefon nebo si ho máte v plánu koupit? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *