Spolupráce Huawei se s tchajwanskými společnostmi neustále prohlubuje

Huawei
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Tak tohle nikdo nečekal. Huawei se potýká s americkými sankcemi, které jsou pro něj nepříjemné. Zpočátku mu dělaly opravdu velké potíže, ale s tím, jak jde čas, je už na tom lépe. V překvapivém sledu událostí se nyní dozvídáme, že se několik tchajwanských společností spojilo s Huawei, aby v jižní Číně mohly postavit nové továrny na výrobu čipů. Tato spolupráce je překvapivá především vzhledem k tomu, že Tchaj-wan poslední dobou omezuje čínský vliv ve své zemi.

Mezi firmy spolupracující s Huawei patří Topco Scientific, L&K Engineering, Huntek Chemical Technology a jedná dceřiná společnost United Integrated Services. Všechny z těchto firem mají v plánu pomáhat Huawei v té podobě, že mu propůjčí své znalosti a pomohou mu s výrobou čipů přímo v Číně. Některé ze zmíněných firem sehrály klíčovou roli k tomu, aby se stal Tchaj-wan předním výrobcem čipů v celém světě.

Zatím není jasné, jak přesně bude spolupráce Huawei s tchajwanskými společnostmi fungovat

Huawei je značně podporován penězi čínské vlády, díky čemuž si může dovolit investovat do různých technologií, které nejsou v Číně na té nejvyšší úrovni. I to je jeden z důvodu, proč na tom není čínská společnost moc špatně. Přesnou povahu pomoci tchajwanských firem neznáme. Avšak je pravděpodobné, že budou Huawei pomáhat s činnostmi, které se přímo nevztahují na americké sankce.

Nově vyhlášená spolupráce budí otázky ohledně toho, jestli tchajwanské společnosti náhodou neporušují americké sankce, kterým se čínská společnost staví už od roku 2019. Ty se vztahují na všechny společnosti, které používají americkou technologii k výrobě svých čipů. Ale jak už je zmíněno výše, tak nevíme přesně, jak se budou firmy z Tchaj-wanu zapojovat do výroby čipů.

Zatím jde všechno Huawei ruku v ruce. Ten nedávno představil svůj nový procesor Kirin 9000S, který nejenom, že má 5G, ale také novou výrobní technologii. Ta je konkrétně postavená na 7nm výrobním procesu, a nový Kirin se tak zařadil mezi nejlepší čipy, které si Huawei dokáže vyrobit sám.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, bloomberg.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *