Huawei pracuje na vlastním ultrazvukovém snímači otisků prstů

Huawei
Zdroj: Huawei

Snímače otisků prstů jsou dnes pro každého „Androiďáka“ téměř klasikou. Málokterý telefon v dnešní době nemá snímač otisků prstů, tedy kromě iPhonů, kde Apple uvádí, že to není bezpečné. Ale i přesto iPady snímačem prstů disponují, což je při nejmenším zvláštní.

Takže na vývoji snímačů otisků prstů pracuje především Samsung či Huawei, který nedávno představil patent na nový ultrazvukový snímač otisků prstů. Ten signalizuje posun čínské společnosti ve vývoji vlastní ultrazvukové technologie. Důvodem je skutečnost, že se v dnešní době musí spoléhat výrobci telefonů na řešení společnosti Goodix, které je omezené patenty Qualcommu.

Nový patent od Huawei nese název „Ultrazvukový modul pro rozpoznávaní otisků prstů, systém a elektronické zařízení. Jeho konkrétní označení je CN117058725A a popisuje konstrukci snímače, která zlepšuje přesnost identifikace otisků prstů. V současné době na ultrazvukové snímače otisků prstů vsází především Samsung, a to na jeho vlajkových modelech zejména řady S. Tyto snímače jsou však omezeny patenty Qualcommu. Patent od Huawei naznačuje, že se společnost zaměřuje na vývoj alternativní technologie ultrazvukového snímače otisků prstů, který ho potenciálně osvobodí od spoléhání se na patenty jiných firem.

Specifikace patentu se zaměřují na technické detaily, jako jsou společné elektrody, pizoelektrické vrstvy a řady pixelových elektrodových jednotek. Technické rozdělení popisuje, jak senzor funguje v režimu vysílání i příjmu, aby s větší přesností zachytil informace o otiscích prstů.

Huawei se soustředí na sebe

I když jsou některé detaily složité, tak klíčovým faktem je, že se Huawei pořád snaží osamostatnit. Nový patent společnosti jasně ukazuje, že se nevzdává a v tichosti pracuje na svých exkluzivních technologiích, které později přinese svým uživatelům. Už teď má Huawei opět svoje čipy Kirin s 5G technologií či vlastní operační systém HarmonyOS, který je stále každým rokem propracovanější. Teď už snad jen chybí to, aby Huawei uvedl na globální trh kvalitní alternativu k Androidu, potažmo EMUI, ale k tomu ještě povede dlouhá cesta.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, technave.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *