Jak společnost Huawei dokázala vyrobit procesor Kirin 9000S? Japonská společnost přináší zajímavou teorii

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Procesor Kirin 9000S společnosti Huawei, který stojí za řadou smartphonů Mate 60, vzbudil značnou kontroverzi. Nyní se japonská elektronická společnost domnívá, že rozluštila záhadu, která se skrývá za nečekaně výkonným procesorem Huawei.

Již koncem srpna společnost Huawei odhalila model Mate 60 Pro, který se může pochlubit 5G připojením a procesorem Kirin 9000S. Tento procesor okamžitě rozpoutal bouři diskusí, protože se zdálo, že nabízí 7nm výrobní technologii. Ten byl kvůli sankcím USA považován za nepravděpodobný.

Odhalení tajemství procesoru Kirin 9000S společnosti Huawei

Japonská elektronická společnost se domnívá, že procesor Huawei, který vyrábí čínská společnost SMIC, používá 14nm výrobní proces, což je v souladu se sankcemi. Společnost SMIC však mohla použít „speciální techniky“, aby z tohoto 14nm čipu získala výkon podobný 7nm. Pokud se tento fakt potvrdí, tak to pravděpodobně vzbudí ještě větší kontroverze než doposud.

Kirin 9000S je zhruba stejně výkonný jako Snapdragon 888. Ano, model 888 je sice procesor starý téměř už 3 roky, ale hlavním faktem je, že je vyroben 5 nm technologií. Pokud se prokáže, že společnosti Huawei a SMIC dokázaly získat výkon 5 nm procesoru ze zastaralé 14 nm technologie, tak to bude větší úspěch, než se předpokládalo.

Je nezbytné pochopit, že čím je použit menší výrobní proces, tak ten se rovná vyššímu výkonu a energetické účinnosti. V důsledku toho je očekávání spojené s procesorem Apple A17 Bionic, který se nachází v iPhonech 15 Pro a 15 Pro Max, oprávněné. Je to první procesor na trhu zkonstruovaný 3nm procesem.Jádro sporu o Kirin 9000S se točilo kolem jeho údajného porušení amerických sankcí zakazujících společnosti Huawei přístup k americkým technologiím. Pokud se teorie japonské společnosti ukáže jako správná, společnosti Huawei a SMIC uložené předpisy dodržely. Nicméně specifika „speciálních technik“ použitých k propůjčení výkonu na úrovni 7 nm na 14 nm základu zůstávají nezveřejněné. Stále se čeká na další rozbor a následnou výslednou zprávu.

V současné době jsou dostupné pouze tyto informace a společnosti Huawei i SMIC o této záležitosti mlčí. Záhadný příběh procesoru Kirin 9000S nadále fascinuje technologický svět. Nechává nás přemýšlet o tajných technikách, které mohly odemknout jeho pozoruhodný výkon.

Ve světě polovodičových technologií je dosažení optimálního výkonu při dodržení přísných sankcí působivým výkonem. Zdůrazňuje neúnavnou snahu společností, jako je Huawei, o inovace a jejich odhodlání dodávat špičkové produkty i za náročných podmínek.

Vzhledem k tomu, že technologická komunita netrpělivě očekává další odhalení a poznatky o záhadných „speciálních technikách“, je to připomínka toho, jak konkurenční a odolný se stal svět procesorů pro chytré telefony, poháněný snahou o dokonalost a hledáním technologických průlomů. Teprve čas odhalí celý příběh procesoru Kirin 9000S a jeho pozoruhodné schopnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 4gnews.pt, phonearena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *