Huawei Watch GT 3 SE: Hodinky lehké jako pírko a jemné jako vánek

Huawei Watch GT 3 SE
Huawei Watch GT 3 SE / Autor fotografie: Adam Vilkus / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Huawei Watch GT 3 SE jsou na českém trhu horkou novinkou, která nám toho může hodně nabídnout, ale opravdu stojí za několik tisíc korun? To se vám pokusit odhalit v této recenzi. Nejnovější hodinky čínského technologického giganta patří do rodiny Watch GT 3, která je v tuto chvíli poměrně hodně objemná. Bohužel na rozdíl od ostatních hodinek v této řadě zde použil Huawei plast. Asi vám nemusím říkat, že to hodně kazí dojem. Pojďme se ještě podívat na nějaké ty specifikace.


Huawei Watch GT 3 SE:

Velikost pouzdra: 46,4 mm

Váha hodinek bez řemínku: 35,6 g

Displej: 1,43palcová barevná AMOLED obrazovka

Tělo hodinek: Skleněná obrazovka, plastová záda, plastový rám

Řemínek: Silikonový

Senzory: Akcelerometr, gyroskop, tepová frekvence, barometr, kompas, SpO2

Nabíjení: Bezdrátové


Obsah balení:

Obsah balení je zde takový, jaký by měl být. Uvnitř krabičky naleznete bezdrátovou nabíječku, manuály a samotné hodinky s řemínkem. Jinými slovy, je zde pouze to nejnutnější, co k hodinkám potřebujete.

Jako nejdůležitější jsem shledal samotnou magnetickou nabíječku, která je opravdu praktická a v podstatě hned se vám hodinky uchytí nad magnetickou plochou a můžete s nimi ještě libovolně hýbat. Nabíjecí adaptér v balení nenajdete, protože jen přeci by to postrádalo logiku. Stačí když USB kabel s magnetickou nabíječkou zapojíte do vašeho počítače nebo adaptéru od telefonu. Nemyslím si, že to je něco, za co bych měl Huawei tepat, vzhledem k tomu, že ostatní výrobci jsou na tom stejně.

Vzhled a zpracování:

Předpokládám, že jak jste v názvu viděli SE, tak vás hned napadlo, že se jedná o odlehčené hodinky, které nabídnou méně než ostatní sourozenci v jejich řadě, ale zároveň budou dost kvalitní. To můžu potvrdit. Jejich zpracování je opravdu skvělé, když jsem je měl na ruce, tak jsem si nevšiml, že je mám. Kdybych se na ně v MHD přímo nekoukal, tak bych si i myslel, že mi je z ruky někdo ukradnul. Nevěděl jsem o nich, což je ten hlavní účel, který Huawei v mých očích splnil na jedničku. Ta váha 35,6 g je opravdu necitelná. Když mé testování bylo u konce, a já si zas na ruku nasadil Watch GT 2, tak jsem měl pocit, jako kdybych tam měl kámen.

O něco horší už je materiál, ze kterého jsou hodinky vyrobeny. Tělo je celé plastové. To pro mě u hodinek za 4699 Kč je prostě špatně. Chápu, že plast je lehký materiál, který skvěle poslouží, když chci elektroniku lehkou, ale na hodinky za tolik peněz se to pro mě nehodí. Celkově je tělo takové až zbytečně velké a na můj vkus neohrabané. Hodinky vypadají lacině a obávám se, že o opaku vás nepřesvědčí ani pohled zblízka. Za celou dobu testování jsem nenarazil na nikoho, komu by se ty hodinky líbily natolik, že by si je koupil. To je v mých očích ten největší problém samotného zařízení.

Zespodu hodinek máme relativně velký senzor, který vám měří spánek, tep, kyslík v krvi apod. Silikonový řemínek podle mě ocení nejeden z vás, protože si asi ani žádný jiný k takovým hodinkám nedokážu představit. Velký problém je pro mě to, že již zmíněný řemínek nemůžu odpoutat přímo od těla hodinek tak, abych pod ním mohl utřít případnou nečistotu. Plastová část je tam udělaná tak nesmyslně, že v těle hodinek je kousek, který vystupuje a je v něm udělaný malý výkroj, takže se do toho výkroje skoro nedostanete, a nebudete moct udělat čistící údržbu. Kdyby se řemínek odpojoval přímo od těla hodinek, tak jej jen odpojíte a vyčistíte to pod ním. To u těchto hodinek bohužel nejde.

Vlastně podle toho těla ani nechápu pro jakou skupinu lidí jsou ty hodinky určeny. Jestli pro sportovce, tak je tam za mě obrovské riziko toho, že si plast poškodíte při jakémkoli pádu. Jestli jsou do společnosti, tak jsou za mě úplně nehodící se, když vidím jiné hodinky od Huawei, které vypadají mnohem lépe.


Nenechte si ujít:


Displej:

Displej je zde tvořen AMOLED obrazovkou, která má opravdu plynulý chod, čisté a jasné barvy, za které se Huawei nemusí stydět. Jas je zde dostatečně velký, takže věřím tomu, že v létě na tom největším sluníčku vše jasně a zřetelně uvidíte. Velikost 1,43 palce je skutečně ideální a řekl bych, že většina lidí z displeje vše bez problémů přečte.

V mých očích jsou tyto hodinky omezeny pouze na velké zápěstí, a ačkoli jsou opravdu lehké jako pírko, tak u ženy na malém zápěstí by podle mě nevypadaly moc dobře. Pro takové případy Huawei vyrábí i hodinky o velikosti 42 mm, ale Huawei Watch GT 3 SE v takové podobě nenajdete a nemyslím si, že se časem něco změní. Tohle není ten model, který by měl udělat díru do světa. Když ho Huawei vyráběl, tak bych řekl, že s tím přesně počítal.

Systém a uživatelské prostředí:

Stejně jako u ostatních verzí nových modelů hodinek Watch GT 3, tak i tady nalezneme operační systém společnosti Huawei, HarmonyOS 3.0. Ten si s hodinkami rozumí, a jak jsem již psal, plynulost systému je opravdu rychlá a bezproblémová. Je vidět, že si Huawei dal práci s tím, aby ten systém stál za to.

HarmonyOS 3.0 je hodně intuitivní a nemusíte být pravidelný uživatel Huawei produktů, abyste se v něm vyznali. Vzhled je inspirován starším LiteOS, který bychom nalezli v Huawei Watch GT 2. Každopádně tam systém není tak plynulý a člověk z něj nemá takový požitek jako z nového HarmonyOS. Věřím tomu, že drtivá většina z vás ani přibalený manuál nevyužije.

Jako něco klasického, ale velmi užitečného a praktického vidím volání. To přes hodinky funguje skvěle. Na jejich pravé straně nalezneme reproduktor přes který osobu na druhé straně skvěle slyšíme. Pokud nemáte v autě handsfree nebo potřebujete volné ruce na psaní, tak volání v takové podobě vám hodně pomůže.

Velkým mínusem je pro mě to, že už máme konec roku 2022 a my pořád nemůžeme odpovídat na zprávy dle své libosti. Jde to pouze pomocí přednastavených frází, kterých je omezený počet. Alespoň ty si můžete nastavit podle sebe. Některým lidem to nejspíše vadit nebude, ale očekávám, že pro jiné je to zase v dnešní době již samozřejmostí. Snad se to v následujících aktualizacích změní a nebudeme si muset sahat pro telefon do kapsy, abychom odepsali.

Jako velkou zbytečnost bych označil AppGallery, díky které si můžete do hodinek nainstalovat různé aplikace, které jsou v současnosti Evropanům k ničemu. Musím se přiznat k tomu, že drtivou většinu aplikací jsem ani neznal a neměl jsem nejmenší ponětí pro jejich využití. Nicméně, dal jsem tomu šanci. Jsem docela pravidelným uživatelem aplikace eSound Music, která shodou okolností byla do hodinek stažitelná. Zkusil jsem to a zklamalo mě to. Aplikace byla nefunkční. V hodinkách jsem ji zapnul, ale vůbec se mi nedařilo ovládat přehrávání písně z hodinek. Musel jsem vytáhnout telefon a řídit se podle něj.

Sportovní aktivita a sledování zdraví:

V této oblasti mi Huawei udělal tu největší radost. V žádném měření mě nezklamal. Výsledky vždy odpovídaly realitě, a tak můžu říct, že pokud vám na monitoringu vašeho zdraví záleží, tak Watch GT 3 SE jsou pro vás dobrou volbou. V aplikací Zdraví vše přehledně vidíte a nebojím se říct, že s Huawei se o své hodnoty zdraví nemusíte bát. Automatického měření se dočkáte u hodnot jako měření tepové frekvence, hladiny stresu a spánku.

Pokud jste milovníkem sportu, tak vás nové zařízení od čínského giganta nezklame. Jak je zařízení lehké, tak je pro mě zcela ideální na běh, ale kdybyste spadli, tak plast ničemu nepomůže. Obávám se toho, že by to mělo fatální důsledky v podobě poškozených čísel na samotném těle hodinek. Velkým plusem je i plno sportovních aktivit, které hodinky nabízí. Je to už u Huawei takovým zvykem, že nám nabízí měření cyklistiky, rotopedu, běhu či chůze. Samozřejmě je tam aktivit několik desítek, ale vše zde vypsat nejde.


Nenechte si ujít:


Výdrž baterie:

Je už takovou klasikou, že Huawei i v této kategorii vede nad konkurencí. U řady Watch GT je už normální, že má velkou výdrž baterie. Hodinky při běžném používání mi opravdu vydržely přes 11 dní v kuse. Samozřejmě, že kdybyste je využívali naplno a zapínali GPS apod. tak se výdrž značně sníží, ale těch 7 dní nám Huawei slibuje.

Moje běžné používání vypadá tak, že si sem tam pustím nějakou písničku, zobrazím si plno zpráv, jednou týdně zacvičím a uskutečním tak 3 hovory denně.

Cena a dostupnost:

Huawei Watch GT 3 SE se u nás prodávají za cenu 4699 Kč v zelené a černé variantě. Já osobně jsem měl na testování variantu černou.

Finální hodnocení:

Po několika dnech testování jsem nedokázal přijít na to, pro koho jsou tyto hodinky přesně určeny. Mrzí mě, že to musím konstatovat, ale vím, že hodinky nejsou mobil a lidem mnohem více jde o to, jak na okolí působí. Jen přeci, hodinky máte na obnažené ruce celý den, vidí je ve městě několik stovek lidí a troufám si říct, že dělají velkou část prvního dojmu u jiného člověka. Kdybychom se měli bavit čistě o jejich pohodlnosti a nastavení systému, tak jednoznačně bych je za ty peníze bral. Bohužel mají celé tělo tvořeno z plastu a nepůsobí jako něco drahého či prémiového.

Věřím tomu, že si své zákazníky najdou, ale nevěřím tomu, že jich bude hodně a že budou nějak zvlášť oblíbené, ač softwarová podpora od Huawei je opravdu úctyhodná. Časem bychom se mohli dočkat i nějakých klíčových aktualizací, ale v tuto chvíli je pro mě design až moc velkým „ale“ na to, abych je mohl doporučit opravdu každému. Nejsou to hodinky pro masy.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

3 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *