Honor Band 5: Parťák na každý den

Tímto bych chtěl poděkovat našemu věrnému čtenářovi, který již má nějakou dobu novou hračku. A tou je právě Honor Band 5.Tak jsem si ho dovolil přidrzle poprosit, jestli by pro nás nemohl vypracovat krátkou recenzi a Jakub Kapras souhlasil. Článek je celý z jeho pera, a já jsem z jeho práce opravdu nadšený!


Jelikož jsem si na nejmenovaném e-shopu pořídil, u nás ještě neprodávaný, chytrý náramek Honor Band 5, rozhodl jsem se, že pro vás udělám takovou drobnou recenzi.

A začnu tedy u vizuálního zpracování. Tím se nijak neliší od předešlého Honor Band 4. Vzhledově je vlastně naprosto stejný, takže se nedá od předchozího modelu na pohled rozeznat.

Ani funkcemi se příliš neliší. Je tu ovšem jedna změna, díky které se na tento náramek spousta lidí těší a to je funkce pro měření úrovně okysličení krve „SpO2“, která pracuje spolu s měřením tepové frekvence. Tyto hodnoty měří náramek opravdu vcelku přesně vzhledem k tomu, že jde pouze o orientační neinvazivní měření. Náramek Honor Band 5 pro tato měření také dostal nový a přesnější senzor TruSeen 3.5 oproti loňskému Honor Band 4, kde je senzor TruSeen 3.0. A abych nezapomněl na, pro někoho, důležitou věc – narozdíl od předchůdce podporuje NFC.

Náramek je samozřejmě také vodotěsný a to do 50m hloubky. Nevadí mu tedy déšť, stříkající voda a ani nošení v bazénu. Při nošení v bazénu je ovšem dobré zapnout režim plavání i když přímo plavat třeba nebudete. Aktivuje se tím zámek displeje a znemožníte tak vodě naklikat na náramku všemožné věci, jelikož je známo, že dotykové vrstvy displejů ve vodě prostě nefungují a voda si s nimi dělá „co chce“. Já osobně bych ocenil trvalý zámek. (Jde pouze o plynulý posun nahoru a dolů prstem po displeji.)

Udávaná výdrž má být až 14 dní. Toho ale nikdy nedosáhnete, to je zhasnutý náramek s vypnutými funkcemi. Při spojení s mobilem, zapnutí trvalého měření, sledování spánku apod. je výdrž okolo 3-4 dnů. Při vypnutém trvalém měření a sledování spánku to může být až 7 dní. Záleží taky na tom, jak často a dlouho budete mít zapnutý displej.

Jedno mě ale naprosto překvapilo, jelikož jsem to vůbec nečekal, a to je podpora češtiny. Vůbec jsem s tímto nepočítal, šel jsem do toho s tím, že se budu muset spokojit s angličtinou.

Když tedy porovnám Honor Band 5 s předchůdcem Honor Band 4, jsou rozdíly opravdu malé. Jedná se pouze o funkce „SpO2“ pro měření úrovně kyslíku v krvi a NFC.

Porovnání:

Honor Band 4:

Bluetooth 4.0

Počet ciferníků (v základu) – 1

Krokoměr

Měření tepové frekvence

Sportovní módy – 7

Sledování kvality spánku

Notifikace



Honor Band 5:

Bluetooth 5.0

Počet ciferníků (v základu) – 8

Krokoměr

Měření tepové frekvence

Měření úrovně kyslíku v krvi (SpO2)

Sportovní módy – 11

Sledování kvality spánku

NFC

Notifikace + možnost přečtení krátkých zpráv

Autor: Jakub Kapras

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *