TCL pracuje na prvním smartphonu na světě s možností trojího skládaní

tcl
Ilustrační obrázek / Zdroj: Samsung

Skládací telefony se už dávno neskládají jako kniha, ačkoli to tak zpočátku bylo. Pak Samsung přišel s novou skládací technologií neboli véčkem, které se docela chytlo, ale jak se zdá, tak je to pořád málo. Na výstavě SID 2024 v San Jose v Kalifornii je technologický svět svědkem velkého pokroku. Čínský výrobce TCL na této akci představil první 7,85palcový smartphone, který půjde skládat na třikrát. Tato převratná inovace představuje významný milník ve vývoji skládacích telefonů.

Nový typ obrazovky TCL nazývá jako „Free-type“ s tím, že jej vyvinulo oddělení TCL Huaxing. Nová technologie umožňuje to, že v rozloženém stavu je telefon v podstatě stejně velký jako současné tablety. Taková obrazovka uživatelům poskytuje jedinečný a všestranný zážitek. TCL vsadilo na plno technologií snižující spotřebu, a to včetně Tandem, LTPO nebo PLP. Takže i přesto, že zařízení dokáže nabídnout vysoký jas, tak má i mnoho výhod snižující spotřebu. Díky tomu si uživatel užije pohlcující mobilní zážitek bez obav o výdrž baterie.

Velkým pokrokem je také možnost ověření obličeje pod obrazovkou. TCL ji nazývá SUP (Sensor Under Panel) a umožňuje bezproblémovou a bezpečnou biometrickou autentizaci podle obličeje. SUP podporuje také 3D rozpoznávaní obličeje, a to bez potřeby otvorů apod. jako to má třeba Apple.

TCL má konkurenci v podobě Huawei a Samsungu

Samotný displej ještě podporuje 120Hz obnovovací frekvenci, která je vhodná ke sledování filmů, hraní her a využívání graficky náročných aplikací. Tento smartphone může být pro TCL zcela zásadní, ale musí ho představit dříve než Samsung a Huawei, což jsou společnosti u kterých se proslýchá, že pracují na podobném zařízení.

Zdá se, že trh se skládacími telefony má nového konkurenta, což je vlastě dobře. Díky tomu se tvoří konkurence a je klidně možné, že si teď Huawei společně se Samsungem pospíší na uvedení svých vlastních trojitých skládaček. Avšak na tohle nám odpoví jen čas, tak buďme trpěliví.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *