Huawei by ještě letos mohl představit trojitý skládací telefon

Huawei
Zdroj: Huawei

Skládací zařízení se těší stále větší oblibě, a tak se výrobci snaží přicházet s něčím novým tak, aby stálé zákazníky nenudili, a jak se zdá, tak Samsung a Huawei jdou zajímavým směrem. Objevil se totiž patent nového zařízení od Huawei, které má trojitý skládací displej. V tuto chvíli není zcela jasné, kdy bude nové zařízení uvedeno, ale patent nám poskytuje alespoň některé zajímavé informace o sestavení telefonu. A navíc, některé úniky dokonce naznačují, že bychom se nové skládačky mohli dočkat ještě do konce tohoto roku.

Svou trojitou skládačku Samsung představil již dříve na akci CES, ale neuvolnil jej do prodeje. V podstatě nám tam ukázal, co nás v budoucnu čeká. A Huawei zřejmě nechce zůstat pozadu, a tak pracuje na svém velmi podobném zařízení s trojitým displejem. Web ITHome nedávno zveřejnil patent s telefonem, který se skládá ve tvaru písmene Z s tím, že samotný telefon má dva panty. Celý systém skládaní telefonu je velice snadný. Když je složený, tak mu na sobě leží tři vrstvy, což samozřejmě znamená větší tloušťku. Ale když se rozloží, tak začnou fungovat oba dva panty a s tím, jak se telefon rozevírá, tak to vypadá jako písmeno Z.

Huawei možná představí první tri-fold telefon

Žádný tri-fold telefon nikdy nebyl uveden na trh, a to zřejmě kvůli sestavení. Zařízení se dvěma panty se zdá být složité a docela těžké. Další otázkou je cena, která se může vyšplhat opravdu vysoko. Ten, kdo si zpočátku takový smartphone pořídí, má hodně peněz. Už jen obyčejné foldy stojí několik desítek tisíc korun, a tak je jisté, že tady cena půjde ještě výš.

Zda se vám zdá nová skládačka praktická nebo ne, nechám na vás. V každém případě se mi líbí, že čínská společnost nechce zůstat pozadu a snaží se vyrovnávat Samsungu, ač to má opravdu hodně těžké kvůli americkým sankcím, které vše komplikují.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmohcina.com, phandroid.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *