iPhone konečně dožene konkurenci? Teleobjektiv nadcházejícího modelu bude mít zajímavé parametry

iPhone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Apple v posledních letech nepřišel v rámci smartphonů s ničím novým. Naopak, teprve jeho loňská generace iPhonů dostala displej přes celou čelní stranu, což ostatní výrobci používají už dávno. Snímač otisků prstů iPhony nemají vůbec, ačkoli u iPadů tuto technologii najdeme. Aby toho nebylo málo, tak nakonec musela zakročit EU, aby nové iPhony měly alespoň USB-C konektor.

Nicméně teď se zdá, že chce být americká společnost s jejími telefony o něco prémiovější, a tak si pro nás nachystala obří upgrade, který předčí některé funkce Samsungu Galaxy S23 Ultra. Nový únik totiž hovoří o tom, že iPhone 16 Pro Max, který vyjde v roce 2024, překoná ostatní telefony díky novému teleobjektivu.

S novou informací přišel relativně spolehlivý tipster Digital Chat Station, který novinku sdílel na čínské sociální síti Weibo. Konkrétně tvrdí, že iPhone 16 Pro Max dostane ultra teleobjektiv (Super teleobjektiv). Na tomto snímači má být pozoruhodné to, že bude disponovat 300mm ohniskovou vzdáleností. Pokud se tak opravdu stane, pak snadno nový iPhone porazí Samsung Galaxy S23 Ultra, který má ohniskovou vzdálenost pouze 230 mm.

Vlajkový telefon jihokorejského giganta nabízí až 10x optický zoom. Můžeme tedy předpokládat, že iPhone 16 Pro Max bude na podobné úrovni jako S23 Ultra. Nyní vyvstává otázka, jestli má vůbec smysl investovat své peníze do řady iPhone 15, když novější řada bude mít zřejmě o dost lepší specifikace. Pro srovnání, iPhone 15 Pro Max má dorazit s 6x optickým zoomem. Rovněž by se měl iPhone 16 Pro dočkat lepšího displeje a systému fotoaparátu.

Tipster uvádí, že nový telefon dostane 1/14palcový snímač Sony. Americká společnost údajně vyhodnocuje životaschopnost nového upgradu fotoaparátu ve vztahu k dodavatelskému řetězci. Větší snímač může způsobit, že zařízení bude těžší, což by se některým uživatelům nemuselo líbit.

Uvidíme, s jakými telefony přijde ještě Samsung. Jen přeci, jihokorejská společnost dělá s každou novou řadou velké pokroky, a je tak možné, že Applu a jeho iPhonu zase uteče.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 91mobiles.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *