iPhone 16 Pro by mohl dostat fotoaparát Tetraprism s 5x zoomem

iphone
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Jako jeden z úspěšných leakerů se Applu věnuje všeobecně známý Ming-Chi Kuo, který uvádí, že nová generace iPhonu přijde s novým fotoaparátem. Tento rok má fotoaparát Tetraprism pouze model iPhone 15 Pro Max, zatímco příští rok jej bude mít i varianta Pro. O dalších variantách zatím není známo, že by dostaly nový fotoaparát. Avšak není vyloučeno, že následující řady může dostat Tetraprism i obyčejný model.

Nyní Applu výhradně dodává čočky Tetraprism společnost Largan, která zpočátku čelila problémům s produkčním výnosem pouze 40 % ve třetím čtvrtletí roku 2023. To vedlo k záporným hrubým maržím. Nedávné průzkumy společnosti však naznačují podstatné zlepšení na 70 a více procent. Díky tomu se stala sestava ze čtyřhranných čoček ziskovou.

Při pohledu do roku 2024 se očekává, že výrobce kamerového zařízení získá ještě větší podíl na objektivech periskopických fotoaparátů. Používat jeho výrobky totiž plánuje také čínský gigant Huawei. Ten bude s Applem hlavním hráčem v tomto odvětví.

Očekáváme, že použití čtyřhranné kamery do modelu Pro povede k ohromujícímu 160% meziročnímu růstu dodávek s touto pokročilou technologií fotoaparátu. Huawei čtyřhrannou kameru do jeho vlajkové řady P70 pravděpodobně zahrne s čipem Kirin, kterou si opět vyrobí samotná společnost v Číně. A to i s technologií 5G, kterou nemohla dlouhou dobu používat.

Largan s jeho statusem primárního dodavatele pro Apple i Huawei bude mít podíl na zásobách u první jmenované společnosti 85 až 90 %. U té druhé 50 až 60 %.

Periskopické kamery jsou v dnešní době populární, a to především z toho důvodu, že díky nim pořídíte kvalitní fotografie, i přes velké přiblížení. Levnější modely takové kamery ani nemají, a proto často pořizují mnohem horší fotografie po přiblížení. V minulosti se stal v tomto směru největším průkopníkem Huawei, který jako první v roce 2019 přišel s přelomovým 50x zoomem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, medium.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *