Tohle Amerika nezvládla. Společnost Huawei navzdory sankcím spouští agresivní expanzi

Huawei
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei je především známá v oblasti mobilních telefonů. I když na ní dopadají různé sankce, tak se opět výrazně prosadila na světové scéně. Po uvedení vlajkových mobilních telefonů Mate 50 a P60 se společnost Huawei zaměřila na globální trh. Spustila agresivní marketing, který láká zákazníky na revoluční technologie.

Představení vlajkové lodi společnosti Huawei v EU

Včera se v německém Mnichově konala akce Huawei European flagship new product launch event. Během akce společnost oficiálně představila dvě nová vlajková zařízení. Jedná se o zařízení řady Huawei P60 a Huawei Mate X3. Cílovou skupinou těchto mobilních telefonů je globální trh. Společnost Huawei plánuje uspořádat podobné akce k představení v Asii – Tichomoří, na Středním východě, v Africe, Latinské Americe a dalších regionech mimo Čínu. Společnost se tak snaží znovu získat svou tvář na globálním trhu.

Huawei znovu získává prvenství v oblasti mobilního fotografování

Společnost Huawei se postarala o velké prohlášení, když získala dvě prestižní ocenění. Jedním z nich je ocenění „Nejlepší fotografický mobilní telefon“ udělený asociací TIPA (Technical Image Press Association). A druhým oceněním je první místo v žebříčku snímků DxOMark. Společnost tak získala tříbodový náskok před svým nejbližším rivalem a opětovně potvrdila, že Huawei je králem špičkového mobilního fotografování.

Triumfy v soutěžích TIPA a DXOMARK Awards

TIPA, která vznikla v roce 1991, je nejvyšší fotografické a kamerové ocenění celosvětově uznávané jako „Oscar“ v oboru. Solidní obrazový standard telefonu Huawei P60 Pro mu vynesl uznání jako vynikající volbě pro uživatele, kteří hledají vynikající mobilní obrazový výstup. Zařízení mění světelnou konvergenci a nabízí špičkové světlo, snímání a zaostřování. Ty bez námahy zachytí vysoce kvalitní fotografie s malým nebo žádným složitým vylepšováním.

Fotografické skóre DXOMARK je v oblasti zobrazování mobilních telefonů dobře známé a dále potvrzuje zdatnost telefonu Huawei P60 Pro. S historicky nejvyšším skóre 156 bodů překonává Huawei svého nejbližšího soupeře s obrovským náskokem v různých dílčích kategoriích. Nyní stanovil nový rekord, který se ostatní značky budou snažit překonat.

Huawei
Zdroj: DXOMARK

Za úspěchem společnosti Huawei stojí technická zdatnost

Schopnost společnosti Huawei neustále překonávat své soupeře bezpochyby souvisí s její špičkovou technickou dovedností. Růst řady P je spojen s pokrokem v oblasti mobilního fotografování. V loňském roce byl u řady Mate 50 uveden na trh ultra variabilní zobrazovací systém XMAGE. Ten stanovil nový standard pro posuzování zdatnosti mobilních fotoaparátů. Společnost skutečně navázala na standard XMAGE a modelová řada P60 přináší špičkový skok v oblasti mobilní fotografie.

Obrovského pokroku se dočkaly také teleobjektivy a makrofotografie telefonu P60 Pro. Uživatelé tak nyní mohou pořizovat jasné snímky od velkých vzdáleností až po makro. Tato funkce umožňuje uživatelům prozkoumat nové zóny při pořizování snímků nebo objektů, jako jsou například domácí zvířata. Dokonce i v oblastech se slabým osvětlením funguje smartphone skutečně skvěle, což z něj činí užitečný nástroj pro fotografování za zhoršených světelných podmínek.

Super zaostřovací systém XMAGE v řadě P60 nově definuje architekturu optického systému. Zcela mění zážitek z fotoaparátu mobilního telefonu. Převrácením běžných metod konvergence světla a použitím optickomechanických počítačových vazeb získala společnost Huawei obrovský skok ve světelném vstupu pro hlavní fotoaparát i teleobjektiv. Výsledkem této inovace je první Super zaostřovací teleobjektiv s nočním viděním v oboru. Stanovuje nový standard pro teleobjektivy s nízkou hladinou osvětlení. Model P60 Pro se také může pochlubit nejtenčím a nejlehčím tělem. Tloušťka celého zařízení je pouhých 8,03 mm a podtrhuje technologické prvenství společnosti.

Zdroj: Huawei

Rozvoj globálního trhu a konkurenční výhody

Přestože se společnost potýká s velkými problémy na čínském i globálním trhu, nadále se zaměřuje na výzkum, vývoj a inovace. Díky tomu si společnost udržela silnou pozici především na trhu špičkových produktů. Nedávné údaje z trhu ukazují, že růst této čínské společnosti vyniká na pozadí poklesu celkového prodeje mobilních telefonů. Zatímco ostatní značky zaznamenávají celkem výrazný pokles prodejů, společnost Huawei vykazuje proti tomuto trendu obrovský růst.

He Gang, provozní ředitel společnosti Huawei Terminal BG, uvedl, že společnost Huawei se vrací k normálnímu rytmu vydávání produktů. Společnost je také schopna konkurovat společnosti Apple na trhu špičkových zařízení.

He Gang, dále uvedl, „Předtím jsme se s Applem rovnoměrně dělili o trh s high-endovými produkty nad 5 000 juanů, ale poté, co jsme byli omezeni, začal náš podíl klesat. Ale také jsem viděl, že dokud budeme vydávat nové telefony, podíl iPhonu na trhu bude do jisté míry klesat. Zdá se, že na trhu s high-endovými telefony může společnosti Apple konkurovat pouze Huawei.“

Úspěch společnosti může souviset s obrovským financováním jejího výzkumu a vývoje. V roce 2022 společnost vyčlenila na výzkum a vývoj 23,8 miliardy dolarů. Tyto prostředky zaměřuje na první průzkum. Společnost Huawei dokázala nějakým způsobem dokončit výměnu více než 13 000 součástek a 4 000 desek plošných spojů, které původně dodávaly společnosti z USA. To ukazuje schopnost společnosti rozvíjet technologický průmysl.

Vliv telefonu Huawei P60 Pro na globální trh

Společnost Huawei je samozřejmě již delší dobu „mimo“ globální trh. Vrátila se však s obrovskou silou a vydala hned dva své nejlepší mobilní telefony. Dopad telefonu Huawei P60 Pro na globální trh nemusí být okamžitý. Společnost má však několik věrných fanoušků, kteří na její zařízení čekali. Společnost Huawei si udržela pozici lídra v oblasti vlajkových mobilních technologií a upevnila si postavení krále mobilního fotografování.

Je zřejmé, že se společnost věnuje globálnímu trhu, protože plánuje uvedení nových produktů na trh po celém světě. Tato silná zpráva ukazuje její pevné odhodlání k celosvětovému růstu a snahu vybudovat opět důstojnou špičkovou značku. V souladu se slovy He Ganga je ambice společnosti Huawei jasná: stát se špičkovým hráčem na trhu s high-endovými produkty.

Huawei
Zdroj: Huawei

Cesta společnosti Huawei k dokonalosti

Čínská značka má obrovskou touhu usilovat o špičkové postavení v oblasti mobilního fotografování. Společnost to dává najevo globálním uvedením modelu P60 Pro a také modelu Mate X3. Tato zařízení ukazují špičkové technologie společnosti a to, co dokáže. Fotoaparát telefonu P60 Pro nemá v současnosti konkurenci.

S uvedením ultra variabilního obrazového systému XMAGE v řadě Mate 50 společnost změnila způsob, jakým se posuzují mobilní fotografické specifikace. Zapracovala také na technice a model P60 Pro ji dokázal posunout o krok dál přidáním Super zaostřovacího fotografického systému XMAGE. Ten přináší obrovský skok v optickém systému a nově formuje výstup fotoaparátu mobilního telefonu.

Špičkový fotografický systém fotoaparátu P60 Pro mění způsob sbírání světla. Posiluje systém snímání světla a zaostřování. Může se pochlubit obrovským skokem ve světelném vstupu pro hlavní fotoaparát i teleobjektiv. Tohle všechno umožnilo vydání prvního Super zaostřovacího teleobjektivu s nočním viděním.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

4 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *