Tohle nikdo nečekal. Řada Huawei P30 dostává záplatu na vylepšení systému na prosinec 2023

Huawei P30
Zdroj: Huawei

Modelová řada Huawei P30 dostává na globálním trhu novou záplatu pro vylepšení systému. Pro uživatele, kteří tento telefon již nějakou dobu provozují, je to velmi milé překvapení.

Řada Huawei P30 se skládá ze dvou zařízení, konkrétně Huawei P30 a P30 Pro. Tyto dva modely byly uvedeny na trh s nadstavbou EMUI 9.1 v roce 2019. Po četných rozšířeních jsou však tyto smartphony vybaveny rozhraním EMUI 12.

Řada P30 nyní dokončuje čtvrtý rok od svého představení a společnost již stiskla tlačítko pro ukončení cyklu velkých aktualizací. Z ničeho nic se však objevila nová důležitá systémová záplata pro řadu Huawei P30, která přináší určitý prvek, jenž by měl optimalizovat uživatelské prostředí telefonu.

Malá systémová záplata přináší zlepšení stability systému v určitých situacích. Velikost aktualizace přitom zůstává zaměřena na tuto konkrétní změnu, která má pouhých 20 megabajtů.

Prozatím je stav zavádění v rané fázi a společnosti Huawei může nějakou dobu trvat, než tuto záplatu uvolní pro všechna zařízení řady Huawei P30. Mezitím doporučujeme odpovídajícím uživatelům, aby si tuto záplatu pořídili, jakmile dorazí.

Řada P30 je první řadou, která přichází s mimořádným systémem fotoaparátu a jedinečným designem v odvětví chytrých telefonů.

Vrcholný model P30 Pro byl vybaven jedním z prvních 1/1,7palcových snímačů RYYB pro svůj primární fotoaparát. V Bayerově poli RYYB má místo zelených pixelů žluté pixely. Nová změna pustila do snímače fotoaparátu více světla, aby bylo dosaženo lepší citlivosti na světlo.

Nejnovější softwarovou záplatu můžete zkontrolovat pomocí systémových nastavení tak, že přejdete do nabídky Systém a aktualizace > Aktualizace softwaru > ZKONTROLOVAT AKTUALIZACE.

Budete muset počkat, dokud systém nezkontroluje, zda je pro vaše zařízení řady Huawei P30 k dispozici záplata Vylepšení systému z prosince 2023. Pokud se aktualizace neobjeví okamžitě, možná ji budete muset během jednoho nebo dvou dnů znovu zkontrolovat. Kontrolu nových verzí softwaru můžete provádět také prostřednictvím aplikací My Huawei nebo HiSuite.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, huaweicheck.com

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hodnocení: 7

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *