Bude mít Huawei P30 Pro nárok na EMUI 13? V domovské Číně už dostal jeho ekvivalent HarmonyOS 3 a čeká se přechod na HarmonyOS 4

Huawei P30 Pro
Zdroj: Huawei

Huawei P30 a P30 Pro jsou plně připraveny pro aktualizaci na HarmonyOS 4 na začátku roku 2024, což je velké překvapení. Na druhou stranu globální Huawei P30 Pro stále není potvrzen pro nadcházející EMUI 13, což je ekvivalent HarmonyOS 3.

V polovině roku společnost Huawei vydala roadmapu EMUI 13, která se skládá pouze z 11 zařízení. Jedná se o zdaleka nejmenší roadmapu v historii velkých vydání softwaru EMUI. Za uplynulý rok uvedla společnost Huawei na globální trh pouze jednu softwarovou verzi pro smartphone Huawei P30 Pro. Poté jsme již o žádných dalších novinkách firmwaru pro příslušné zařízení neinformovali.

Globální modely Huawei P30 Pro obdržely v loňském roce EMUI 12, což je od společnosti dobré gesto. Oproti tomu stejné zařízení obdrželo v Číně nejen systém HarmonyOS 3, ale má nárok i na HarmonyOS 4.Tato nová verze softwaru HarmonyOS přináší zcela nové doplňky včetně chytrých složek s četnými možnostmi výběru rozložení. Novou funkci živých oken, interaktivní a plynulé animace.

Společnost také vylepšila celkový grafický výkon díky novému grafickému jádru. Kromě toho se společnost Huawei při aktualizaci systému HarmonyOS 4 zaměřuje na zvýšení bezpečnosti a zabezpečení celého softwarového ekosystému.

HarmonyOS 4 zlepší aspekty Huawei P30 Pro v Číně a je to úžasný upgrade. Neměli by globální uživatelé Huawei P30 Pro také nárok na EMUI 13 nebo EMUI 14, aby byli všichni zákazníci P30 Pro „vyrovnaní“? To je zajímavá otázka, kterou by se společnost Huawei měla zabývat.

Prozatím na toto téma není moc odpovědí. Dá se očekávat, že společnost Huawei uvolní nějaké informace o případném updatu na EMUI 13 až po plynulém přechodu na systém HarmonyOS 4 v domovské Číně. Mimo jiné stojí za zmínku, že v současnosti se aktualizace EMUI 13 dostává na smartphony série Huawei Mate 40 Pro.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *