Top 3 důležité funkce ovládacího centra u Xiaomi na MIUI 13

Xiaomi 12 / Zdroj fotografie: Xiaomi

Po první várce smartphonů, které přechází na nejnovější MIUI, nyní Xiaomi oficiálně oznámilo druhou várku zařízení, které získají stabilní verzi MIUI 13. Oznámení odhaluje, že 13 zařízení Xiaomi je připraveno ve druhé várce. Například modely Xiaomi Mi 10 a Xiaomi Mi 10 Pro jsou mezi smartphony, které teprve čekají na potřebný update.

Nástavba MIUI 13 výrazně zlepšuje ochranu soukromí uživatelů a stabilitu systému. Tento nový systém také přidává soukromé vodoznaky, ochranu proti podvodům, novou ochranu ověření obličeje a další funkce. Dále tu máme nové funkce jako nová písma, tapety, widgety atd. O aktualizaci MIUI 13 se nyní bavit nebudeme, spíše zvážíme funkce, které uživatelé opomínají. Funkce v ovládacím centru MIUI 13 jsou obvykle ignorovány. V ovládacím centru MIUI 13 však existují některé funkce, které uživatelé skutečně potřebují. Pojďme se podívat na 3 nejdůležitější funkce v ovládacím centru MIUI 13.

1. Mi Smart Hub

Jednou z novinek nebo doplňku ovládacího centra MIUI 13 je magické centrum. Jedná se o médium pro správu komunikačních nástrojů. Z magického centra mohou uživatelé ovládat připojená zařízení ze svých chytrých telefonů.

2. Nový panel hlasitosti

Ovládací centrum MIUI 13 také přichází s novou funkcí, kterou známe jako „Volume Bar“. Tato funkce pomáhá plynule upravovat hlasitost smartphonu i bez použití fyzického tlačítka. Kromě hlasitosti tato funkce zahrnuje také funkci jasu. Pomocí této funkce mohou uživatelé také upravit jas displeje. Tato funkce přidává do ovládacího centra nový pruh jasu. Je to podobné jako pruh jasu v ovládacím centru iOS.

3. Přepínač oznamovacího a ovládacího centra Xiaomi

Kromě toho MIUI 13 také přináší novou funkci, která usnadňuje přístup k notifikačnímu a ovládacímu centru. V novém systému MIUI 13 mohou nyní uživatelé snadno přepínat mezi upozorněními. To lze provést jedním přejetím buď doprava, nebo doleva. Připomeňme, že v MIUI 12 musí uživatelé k otevření panelu oznámení přejít z levé části stavového řádku dolů.

S ohledem na všechny problémy s MIUI 12, které si vyžádaly vydání vylepšené verze MIUI 12.5, Xiaomi nekladlo velký důraz na nové funkce v MIUI 13. Společnost příliš nezměnila uživatelské rozhraní. MIUI 13 se zaměřuje spíše na soukromí, ochranu systému a několik dalších oblastí. To však neznamená, že bychom měli ignorovat několik nových funkcí, které ovládací centrum přidává. Tyto funkce se vám mohou postupem času ukázat jako velmi užitečné.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: mi24x7.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *