Trojitě skládací chytrý telefon Huawei je prý příliš ambiciózní na to, aby se stal skutečností

Huawei
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei, lídr v oblasti technologií chytrých telefonů, údajně vyvíjí přelomové zařízení. Údajně se jedná o chytrý telefon, který má tři záhyby. Koncept slibuje telefon, který se rozloží na obrazovku o velikosti téměř stolního počítače.

To je velmi zajímavé. Jak však uvádí Jasonwill na X, společnost se možná bude potýkat s určitými překážkami při uvádění tohoto ambiciózního trojskládacího smartphonu Huawei do života.

Přizpůsobení softwaru je zřejmě největší výzvou pro trojskládací smartphone Huawei

Zdá se, že největšími výzvami jsou přizpůsobení softwaru a tepelné řízení. Na rozdíl od stávajících skládacích telefonů se dvěma obrazovkami představuje trojitý design pro operační systém jedinečnou výzvu. Optimalizace softwaru pro přechod mezi třemi obrazovkami a zvládnutí jedinečných případů použití není snadná. Úniky naznačují, že společnost Huawei možná ještě toto přizpůsobení softwaru „nedotáhla k dokonalosti“. Tato nedostatečná optimalizace může způsobovat závady nebo neintuitivní uživatelské prostředí.

Olej do ohně přilévá otázka řízení tepla. Trojnásobná konstrukce údajně využívá tenké displeje. Díky tomu zůstává telefon ve složeném stavu elegantní. Zároveň však ponechává málo místa pro robustní chladicí systém. Nevýhodou trojitého smartphonu může být také údajně SoC řady Kirin 9000. Ani nejnovější iterace SoC by nemusela být dostatečně úsporná, aby zvládla nároky zařízení.

Dočkáme se v dohledné době trojitého telefonu Huawei? Odpověď zůstává nejasná. Než se tento inovativní koncept stane skutečností, bude muset společnost vyřešit softwarová i hardwarová omezení.

Snad se společnosti Huawei podaří tyto problémy vyřešit s pomocí systému HarmonyOS Next. Pokud se však tyto překážky ukáží jako nepřekonatelné, může tento projekt skončit v šuplíku. Pouze čas ukáže, zda je trojitý skládací telefon Huawei triumfem skládání, nebo technologickým dráždidlem.

Jak je to s trojitým telefonem Samsung?

Zatímco se Huawei potýká s problémy svého trojitého telefonu, jeho úhlavní konkurent Samsung nezahálí. Proslýchá se, že Samsung také vyvíjí trojitý smartphone. Zprávy naznačují, že společnost hodlá tento telefon uvést na trh dříve než Huawei. Tato zpráva přidává na trh se skládacími telefony další vrstvu intrik, protože oba technologičtí giganti bojují o dominanci v tomto inovativním prostoru.

Koncept trojitého displeje není u společnosti Samsung úplnou novinkou. Již v roce 2022 předvedl na veletrhu CES několik zajímavých nápadů, včetně modelu „Flex S“, který by se dal složit do tvaru písmene „S“. Tyto záblesky naznačují, že Samsung možná zaujme jiný přístup k trojskladovému designu ve srovnání s údajně plochým trojskladem společnosti Huawei.

Úniky naznačují, že by se trojitý skládací telefon společnosti Samsung mohl po úplném rozložení pochlubit ještě větší obrazovkou než chystaný Galaxy Z Fold 6. To by mohlo znamenat ještě větší uživatelský zážitek, ideální pro úkoly, jako je hraní her nebo multitasking s více aplikacemi. Navíc zvěsti poukazují na vestavěné senzory pantů, které mohou detekovat polohu obrazovky a zajistit, aby se obsah zobrazoval pouze na aktivních panelech. To by mohlo eliminovat jakékoli nepříjemné přechody nebo náhodné klepnutí na neaktivní části displeje.

Společnost Samsung je známá svým každoročním cyklem uvádění modelů Galaxy Z Fold a Flip, které se obvykle představují v srpnu. Podle tohoto vzoru bychom se mohli dočkat upoutávky na trojitý skládací telefon na příští akci Galaxy Unpacked ještě před jeho oficiálním uvedením na trh.

Vzhledem k tomu, že Huawei i Samsung se zdají být v závodě o trojitý skládací telefon na dostřel, konkurence jistě posune hranice skládací technologie ještě dál. Ačkoli jsou obě zařízení stále zahalena spekulacemi, jedno je jisté: budoucnost chytrých telefonů je s příchodem trojitého skládacího formátu stále zajímavější – a potenciálně složitější.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: wccftech.com, sensi-sl.org

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *