Tyhle aplikace vám nemilosrdně vysávají baterku. Zbavte se jich a výsledek pocítíte okamžitě

aplikace
Autor: Thomas Ulrich / Zdroj: Pixabay

Baterie je jedním z důležitých aspektů chytrých telefonů, které uživatele trápí nejvíce. Pravdou je, že většina z nás ihned po zapnutí zařízení začne přemýšlet o různých způsobech, jak snížit spotřebu energie a zvýšit jeho výdrž. Je jedno, jestli máte vlajkový model za několik desítek tisíc, případně levnější střední třídu. Baterie dokáže potrápit všechny majitele bez rozdílu.

I když ne vždy jsou všechny úsporné způsoby úspěšné, jsme zvyklí podnikat různé kroky, abychom baterii smartphonu co nejvíce prodloužili. Především proto, že dnes již víme, které aplikace jsou v tomto ohledu nejnebezpečnější. Protože zcela vyčerpávají energii pouhým jejich základním používáním.

10 aplikací, které nejvíce vybíjejí baterii

V obchodě Google Play najdete nespočet aplikací pro zařízení se systémem Android. Dneska už existují aplikace pro všechno, ale celkově mají uživatelé tendenci stahovat stejné populární aplikace, které má jeho okolí. Abyste však o baterii ve svém smartphonu pečovali co nejlépe. Existují některé aplikace, které byste neměli stahovat nebo omezit jejich používání.

Buďte obezřetní, zatímco některé z těchto aplikací jsou docela užitečné a měly by být nainstalovány v našich smartphonech, jiné mohou být dobrovolnou eutanazií pro ty, kteří již mají problémy s baterií. Dobře si tedy promyslete, zda je skutečně potřebujete.


Seznam aplikací s nejvyšší spotřebou energie je následující:

  • Fitbit
  • Verizon
  • Uber
  • Skype
  • Facebook
  • Airbnb
  • Instagram
  • Tinder
  • Snapchat
  • WhatsApp

Organizace, která tyto údaje shromáždila, je výzkumná firma pCloud. Za tímto účelem vytvořila seznam aplikací, které nejvíce vytěžují baterii zařízení. A konečný výsledek je uveden zde. Bez ohledu na to, jak skvělé tyto platformy jsou, podle tohoto subjektu ovlivňují výdrž baterie opravdu silně.

Ve skutečnosti se jedná o velmi oblíbené aplikace a možná jich máte v telefonu více než jednu. Vzhledem k tomu, že mohou na pozadí stále spotřebovávat část baterie, může být pro vás vhodnější se některých z nich zbavit, pokud je nepoužíváte často, zejména pokud jste měli v minulosti problémy s baterií.


Nenechte si ujít:


Nejnáročnější aplikace na chod smartphonu

Při určování aplikací, které jsou v našich telefonech nejnáročnější na zdroje, sledovala výzkumná firma tři faktory. Věci, které jednotlivé aplikace využívají, jako je poloha nebo fotoaparát, baterii, kterou tyto aplikace spotřebovávají, a zda je nabízen tmavý režim.

Kombinací výsledků těchto tří faktorů se jim podařilo určit, které ze 100 nejoblíbenějších aplikací jsou nejnáročnější, a označit je za největší zabijáky telefonu.

Fitbit a Verizon jsou aplikace, které nejvíce vybíjejí baterii

Dvěma nejlepšími konkurenty telefonu se staly Fitbit a Verizon. Obě aplikace mohou na pozadí využívat 14 z 16 dostupných zdrojů. Včetně čtyř nejnáročnějších na zdroje. Jedná se o fotoaparát, polohu, mikrofon a připojení k Wi-Fi. Díky tomu získaly tyto aplikace nejvyšší skóre studie (92,31 %).

Aplikace sociálních médií

Aplikace sociálních médií představují šest z 20 aplikací, které nejvíce spotřebovávají baterii telefonu. V průměru 11 dalších zdrojů, včetně fotografií, wifi, míst a mikrofonu. Na pozadí mohou běžet aplikace Facebook, Instagram, Snapchat, Youtube, WhatsApp a Linkedin. Každý z nich spotřebovává na svůj provoz více energie, což více zatěžuje baterii telefonu.

Aplikace pro online seznamování

Podle výzkumu spotřebovávají aplikace pro online seznamování baterii telefonu stejně rychle jako vaše emoce. Mezi nejméně úsporné aplikace patří z 15 % online seznamovací aplikace, jako jsou Tinder, Bumble a Grinder. Které umožňují v průměru 11 prostředků běžících na pozadí. Absence tmavého režimu způsobuje, že všechny tři seznamovací aplikace jsou energeticky náročnější, což urychluje vybíjení baterie.

Cestovní aplikace

Nejvíce místa v úložišti telefonu spotřebuje aplikace United Airlines (437,8 MB). Následují aplikace Lyft a Uber s požadavky na úložiště 325,1 MB, resp. 299,6 MB. Všechny tyto aplikace vyžadují velké množství úložného prostoru, což zpomaluje telefon a spotřebovává úložiště.

Naštěstí, když necestujete, můžete snadno odstranit aplikace pro cestování, jako je například United Airlines. Když přemýšlíte o tom, jak uvolnit úložiště telefonu, měly by tyto aplikace zmizet jako první. Navíc méně rozsáhlé letecké společnosti, jako je Ryanair a Jet2, potřebují pouze 109,2 MB, resp. 47,3 MB úložiště. Obě lze snadno vyměnit.

Pokud však jde o každodenní pohodlnou dopravu, jsou aplikace jako Lyft a Uber spíše nutností. Ujistěte se, že máte pouze jednu důvěryhodnou dopravní aplikaci. Ušetříte tak místo pro jiné aplikace a zrychlíte chod telefonu, než abyste je obě mazali.

Jak zabránit aplikacím ve vybíjení baterie

Mnoho lidí možná přemýšlí, zda byste měli tyto aplikace ze svého smartphonu odstranit, abyste uvolnili úložiště a zlepšili výdrž baterie. V tomto ohledu je zásadní zdůraznit, že toto opatření nemusí být vždy ideální. Můžete se totiž rozhodnout pro vypnutí aktivit na pozadí nebo omezení sledování polohy.

Přestože není otevřená, každá aplikace systému Android funguje na pozadí. Stejně jako jiné služby, například Instagram a Facebook, to dělá i WhatsApp, aby vám mohl posílat relevantní oznámení. Tento problém je možné odstranit. Měli byste si však uvědomit, že tím zabráníte přijímání oznámení, dokud znovu nezapnete platformu. V důsledku toho doporučujeme tento postup používat pouze ve zvláštních případech. A ne u aplikací, které jsou nezbytně nutné. Stačí přejít do nastavení vašeho smartphone, kde si nastavíte omezení funkcí u daných aplikací.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: pcloud.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *