Konec jedné éry. Všechny budoucí iPhony přijdou o svoji legendární přednost, která byla v posledních letech spíše na škodu

iPhony
Zdroj: Apple

Je pravda, že po tomto kroku prahla většina uživatelů. Společnost Apple už sama naznačila, že iPhone v budoucnu dostane nabíjecí port USB-C. Marketingový viceprezident Greg Joswiak řekl, že „nemají v tomto směru na výběr“.

Apple konečně potvrdil to, co se proslýchá už několik měsíců. Budoucí iPhony budou používat jiný nabíjecí kabel. Od chvíle, kdy EU poprvé navrhla povinné zavedení univerzální nabíječky pro chytré telefony (USB-C), se uživatelé iPhonů obávají, že jejich staré nabíječky s kabelem Lightning nebudou u budoucích modelů fungovat.

Společnost Apple nyní poskytla zatím nejpřesvědčivější informaci o tom, že se na tom přechodu skutečně pracuje. Hlavní viceprezident pro celosvětový marketing technologického gigantu Greg Joswiak uvedl, že Apple bude muset „dodržovat“ předpisy EU.

Deník The Wall Street Journal se Joswiaka zeptal, zda se společnost chystá nahradit rozhraní Lightning rozhraním USB-C, a on odpověděl: „Samozřejmě se budeme muset přizpůsobit, nemáme na výběr.“

Příslušný zákon EU požaduje, aby „všechny mobilní telefony a tablety“ musely do podzimu 2024 používat nabíjení přes USB-C. Zdá se, že Apple si na to již nějakou dobu připravuje půdu poté, co zavedl nabíječku USB-C do novějších verzí svých tabletů iPad Air a iPad Pro.


Nenechte si ujít:


Joswiakovy komentáře nyní potvrdily to, co mnozí tušili, ačkoli neřekl, zda nový nabíjecí port USB-C dostanou i iPhony mimo EU. Objevily se také zvěsti, že Apple pracuje na iPhonu, který bude využívat pouze bezdrátové nabíjení, aby nové pravidlo obešel.

Mluvčí společnosti loni pro CNBC uvedl: „Jednáme! „Nadále se obáváme, že přísná regulace, která nařizuje pouze jeden typ konektoru, inovace spíše potlačuje, než aby je podporovala, což ve svém důsledku poškodí spotřebitele v Evropě i na celém světě.“

Většina zařízení a chytrých telefonů se systémem Android, včetně těch, které vyrábějí například společnosti Samsung, OPPO a Google, již nabíječky USB-C používá.

Společnost Apple je údajně se změnou pravidel, která má spotřebitelům usnadnit život, nespokojena. Proto se dá očekávat, že společnost Apple bude hledat nějaké kličky, jak se tomuto nařízení vyhnout. Na výsledné zařízení s portem USB-C si budeme muset ještě minimálně jeden rok počkat. Předpokládá se, že se nejdříve ukáže u iPhonu 15.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *