Únik informací o Xiaomi 15 ukazuje na nepříjemné zvýšení ceny

Zdroj: Xiaomi

Po vydání chytrých telefonů Xiaomi řady 14 nyní roste očekávání na další vlajkovou loď společnosti, Xiaomi 15. Přestože se očekává, že debutuje až koncem roku 2024, první úniky a zvěsti naznačují možné změny zařízení, včetně možného zvýšení ceny.

Nedávné zprávy od známého čínského tipaře Digital Chat Station naznačují, že by cena Xiaomi 15 mohla být vyšší než u jeho předchůdce Xiaomi 14. Xiaomi 14 byl v Číně uveden na trh se zaváděcí cenou 3 999 CNY (563 USD) za základní variantu s 8GB/256GB úložištěm. Pokud vezmeme v úvahu tyto úniky, můžeme očekávat, že cena Xiaomi 15 bude v Číně vyšší než 600 USD.

Důvody tohoto spekulovaného zvýšení ceny sice nejsou ještě zcela potvrzeny, ale je možné, že za zvýšením ceny mohou stát vylepšené komponenty a funkce.Xiaomi 15 má být údajně vybaven nejnovějším procesorem Snapdragon 8 Gen 4. Společnost Qualcomm oficiálně potvrdila, že tento čip bude obsahovat jejich vlastní procesorová jádra Oryon a očekává se, že bude mít vylepšené NPU. V důsledku toho by použití tohoto čipu od Qualcommu mohlo mít za následek vyšší cenu ve srovnání se současným Snapdragonem.

Kromě toho bude smartphone údajně vybaven špičkovým displejem OLED CSOT LTPO s rozlišením 1,5K a působivým maximálním jasem. Kromě toho se spekuluje o vylepšení modulu fotoaparátu a zlepšení kapacity a účinnosti baterie. Všechna tato vylepšení by mohla potenciálně zvýšit cenu telefonu.

Tyto úniky nabízejí první náhled na to, co bychom mohli od Xiaomi 15 očekávat. Je však důležité mít na paměti, že informace týkající se ceny a specifikací jsou stále spekulativní. Abychom si udělali jasnější obrázek, musíme si počkat na další podrobnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: en.shiftdelete.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *