Unikly klíčové specifikace nového Qualcomm Snapdragon 7+ gen 3

Qualcomm
Autor fotografie: Pixabay / Zdroj fotografie: Pexels

Qualcomm je gigantem mezi výrobci procesorů. Do svých telefonů jeho čipy používá Xiaomi, Honor či Samsung, a tak je jasné, že se jedná o výkonné čipy, které umějí efektivně pracovat s teplem. A to dokonce až natolik, že jej mnoho uživatelů Samsung telefonů preferuje před Exynosem, který je jihokorejské společnosti vlastní.

Nyní světlo světa spatřily klíčové specifikace procesoru Snapdragon 7+ Gen 3, který má být výrazně výkonnější v porovnání s minulou generací. S únikem přišel leaker Digital Chat Station, který poměrně často přináší informace o produktech, které ještě nebyly oficiálně uvedeny. Takže se dá na něj relativně spolehnout.

Podle úniku se nadcházející čip s kódovým označením SM7675 bude chlubit hlavním jádrem Cortex-X4 taktovaným na ohromujících 2,9 GHz. Tento nárůst frekvence z dříve uváděných 2,8 GHz znamená záměr společnosti Qualcomm posunout hranice výkonnosti střední třídy. Tato frekvence odpovídá hlavnímu jádru vlajkového čipu Snapdragon 8 Gen 3, což znamená, že by Snapdragon 7+ Gen 3 mohl být výkonnostně velmi blízko. Očekáváme, že bude mít dále čtyři menší jádra A720 pracující na frekvenci 2,6 GHz a tří výkonnostní A520 s taktem 1,9 GHz. V rámci grafiky procesor dorazí s vylepšeným Adreno 732 GPU.

Únik je v souladu s předchozími informacemi o telefonu OnePlus Ace 3V, který může být prvním zařízením s nadcházejícím čipem. Qualcomm odhalil klasický Snapdragon 7 Gen 3 už v minulém roce, ale bohužel se moc nechytl, jelikož nabízí jen o něco lepší výkon než Snapdragon 7+ Gen 2. Podle DGS nemusí být tento čip posledním se strukturou 1+4+3 ze stáje Qualcommu. Jiné informace totiž naznačují, že může být vydán ještě čip s kódovým označením SM8635, který by mohl mít snad jen jinou frekvenci taktů. Oba čipy budou představeny v březnu, avšak přesné datum zatím neznáme. Nicméně předpokládáme, že by to mohlo být ještě v první polovině měsíce vzhledem k tomu, že takto podrobně unikly specifikace.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, sammyfans.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *