Unikly specifikace fotoaparátu řady Huawei P70. Čínský výrobce si opět konkurenci namaže na chleba

Huawei P70
Zdroj: Svět Huawei

Řada Huawei P70 je další vlajkovou lodí řady P a analytik Ming-Chi Kuo se dnes podělil o specifikace fotoaparátu této nadcházející řady smartphonů.

Kuo uvedl, že standardní model Huawei P70 dostane objektiv o velikosti 5p (1/3,6″), zatímco modely Huawei P70 Pro a P70 Pro používají pro teleobjektiv snímač o velikosti 6p (1/2,5″).

Zajímavé je, že například Huawei P70 Art bude vybaven super velkým 1palcovým hlavním fotoaparátem CIS s hybridním objektivem 1G6P. Půjde o dosud největší vylepšení smartphonů Huawei řady P. Tento snímač je schopen zajistit lepší kvalitu snímků, zejména za zhoršených světelných podmínek.

Společnost Huawei navíc tento modul hlavního fotoaparátu upraví na základě požadavků nového smartphonu se svými dodavateli.

Dodavatelé:

Kuo také prozradil, že klíčovými dodavateli optických čoček pro řadu Huawei P70 budou společnosti Sunny Opticals a Largan. Mezi nimi bude mít dominantní podíl na dodávkách společnost Largan.

Podle současných plánů by řada Huawei P70 mohla být představena někdy v první polovině příštího roku. Tradičně Huawei uvádí nová zařízení řady P na trh kolem března nebo dubna. Na začátku letošního roku dosáhla společnost Huawei stability v plánech uvádění smartphonů na trh. Čínská technologická společnost by tedy mohla zařízení představit na základě tradičního harmonogramu.

Předpokládá se, že řada Huawei P70 zaznamená v roce 2024 výrazný nárůst dodávek ve srovnání s řadou P60. K novému růstu přispějí tyto vylepšené specifikace fotoaparátu a návrat čipové sady Kirin 5G.

Kuo uvedl, že pokud bude společnost Huawei i nadále získávat na trhu dynamiku, mohla by řada Huawei P70 zaznamenat silný meziroční růst o 230 % a dodat přibližně 13-15 milionů kusů.

I s ohledem na určité problémy v dodavatelském řetězci a doplňování zásob se analytik domnívá, že by zařízení P70 mohla po uvedení na trh dosáhnout až 150% meziročního růstu s 10-12 miliony kusů.

Růst v celém odvětví

Tento růst se nebude týkat pouze společnosti Huawei, ale zvýší i tržní podíl obou dodavatelů těchto čoček.

Díky tomuto úniku specifikací fotoaparátu bychom mohli předpokládat, že společnost Huawei by mohla přinést nějaké nové překvapení s řadou Huawei P70 s větším zaměřením na mobilní fotografii fotoaparátem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *