Výrazná rána pro Sony. Řada Huawei P70 přejde ze snímačů Sony na čínské OmniVision

Huawei P70
Zdroj: Huawei

OmniVision pomalu zachvacuje čínský průmysl chytrých telefonů a brzy jeho obrazový snímač fotoaparátu nabere nové tempo s adaptací ve vlajkových zařízeních včetně nadcházející řady Huawei P70.

Leaker DCS se podělil o informaci, že řada Huawei P70 rovněž využívá nový kamerový systém OmniVision v rámci segmentu špičkových vlajkových produktů. O modelu snímače prozatím leaker mlčel, ale mohlo by se jednat o model mezi OB50H a OB50K, přičemž oba tyto modely jsou různými společnostmi považovány za nejlepší volbu pro nadcházející telefony.

Již dříve bylo odhaleno, že společnost Huawei testuje snímač fotoaparátu OV50H s vysokým rozlišením 50 Mpx. Jedná se o 50MP obrazový snímač pro špičkové fotografie a videozáznamy. Snímač by mohl produkovat 12,5megapixelové video se 120 snímky za sekundu a HDR při 60 snímcích za sekundu.Řada Huawei P70:

Společnost chce v tomto trendu pokračovat i s uvedením nové řady Huawei P70. Poslední tři roky byly sice pro řadu P náročné, protože se vyznačovala méně konkurenceschopnými technologiemi fotoaparátů, ale další model z této rodiny telefonů by mohl přinést zásadní zlepšení.

Objevily se také zprávy, že společnost Huawei pracuje na vlastním obrazovém snímači pro nový smartphone a ukončila smlouvu se společností Sony, která je jejím dlouhodobým partnerem v oblasti snímačů fotoaparátů. Společnost Huawei však prozatím žádnou z těchto informací nepotvrdila.

Pokud jde o datum uvedení na trh, nový smartphone řady P se uvádí na trh v první polovině roku, proto bychom mohli očekávat, že řada Huawei P70 bude představena přibližně v březnu nebo dubnu příštího roku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: weibo.com, ts2.shop

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *