Unikly specifikace PlayStation 5 Pro. Sony se rapidně zaměřilo na grafický výkon

PlayStation 5 Pro
Autor: FOX / Zdroj: Pexels

Od představení PlayStation 5 na konci roku 2020 se diskutuje o možnosti vylepšené verze nazvané PlayStation 5 Pro. Zvěsti naznačují, že tato vylepšená konzole by mohla být k dispozici přibližně na konci roku 2024.

Některé nedávné zprávy se podělily o několik podrobností o potenciálních specifikacích konzole PlayStation 5 Pro od společnosti Sony. V novém videu z RedGamingTechu se zmiňují o tom, že PS5 Pro by mohl nadále používat APU AMD Ryzen Zen 2.

Zpráva naznačuje, že procesor na bázi Zen 2 má 8 jader a 16 vláken, což je stejné jako u běžného PS5. RedGamingTech si není jistý, proč Sony zvolila Zen 2 místo AMD Ryzen Zen 4. Úniky však naznačily, že takt procesoru bude zvýšen na 4 GHz, což by mohlo stačit k dosažení požadovaného cílového počtu FPS. To také znamená, že tentokrát bude model Pro výrazně zaměřen na GPU.

Kromě toho by PS5 Pro mohl přijít se zvýšeným ROP (Render Output Unit), a to díky 30 aktivním procesorům pracovní skupiny (60 výpočetních jednotek). Pro ty, kteří to nevědí, tak základní model PS5 má v systému přítomno 64 ROP a verze Pro by mohla dorazit s 64, 96 a 128 ROP. Obecně to znamená, že se do PS5 Pro dostane více grafického výkonu. A konečně se uvádí, že zařízení bude vybaveno 16 GB paměti GDDR5.

Zprávy také uvádí, že SSD disk PS5 Pro se také dočká vylepšení, ale ještě se neví, jakým způsobem (rychlost, kapacita atd.). Leaker přirovnává potenciální PlayStation 5 Pro k tomu, že má podobný výkon jako současný počítač střední a vyšší třídy, ale zároveň znepokojeně připomíná, že Sony může kdykoli zrušit plány na vydání varianty Pro svého PS5 nebo ji vydat se zbytečně vysokou cenovkou, která ovlivní zájem o PS5 Pro.

Tyto specifikace vycházejí z úniků a v budoucnu může Sony provést několik úprav specifikací. Zůstaňte tedy naladěni na další zprávy o PlayStation 5 Pro.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *