PlayStation 5 Pro způsobí revoluci. Jak dlouho na ni budeme muset čekat?

PlayStation 5 Pro
Autor: Vladan Rajkovic / Zdroj: Pixabay

V roce 2017 vydala společnost Sony vylepšenou verzi své oblíbené konzole PlayStation 4 s názvem PS4 Pro. Tato nová konzole dokázala spustit a hrát všechny původní hry ze systému PS4, ale s vylepšeným výkonem a grafikou. Na tento krok navázal Microsoft, který o rok později vydal svou vlastní vylepšenou konzoli Xbox One X.

Zvěsti naznačují, že PlayStation 5 Pro je ve vývoji pro vydání v roce 2024

Nyní, něco málo přes dva roky po vydání konzole nové generace PlayStation 5, se objevily zvěsti, že společnost Sony možná plánuje vydat vylepšenou verzi PS5, podobnou PS4 Pro. Mnoho zpráv tvrdí, že společnost Sony v současné době vyvíjí nový model konzole PS5 s „externí optickou mechanikou“, ale bez jakéhokoli vylepšení výkonu.

Podle nejnovějších informací webu Insider Gaming však společnost Sony možná zahájila plán výzkumu a vývoje konzole PS5 Pro. Ačkoli podrobnosti o této vylepšené verzi konzole zatím nejsou známy, očekává se, že bude dále vylepšena pro lepší výkon a grafiku, podobně jako PS4 Pro. Nedávné patenty naznačují, že společnost Sony vyvíjí metody pro zlepšení vykreslování technikou ray tracing, které by mohly být potenciálně použity v konzoli PS5 Pro.

Web Insider Gaming prozradil, že společnost Sony by mohla vydat PS5 Pro koncem roku 2024. To je přesně čtyři roky po vydání původní konzole PS5. Pokud je to pravda, mohlo by to znamenat, že herní generace je v polovině. Na vydání konzole další generace, PS6, si hráči budou muset počkat nejméně do roku 2028.

Média tvrdí, že týmy vyvíjející hry obdržely vývojové sady pro PS5 Pro a modernizovaný Xbox Microsoftu řady X. Tato tvrzení však nebyla potvrzena žádnými oficiálními zdroji.

Společnost Sony plánuje představit PS5 Pro v roce 2024

Možnost konzole PS5 Pro je v herním světě žhavým tématem. Kolují o ní zvěsti a spekulace. Pokud společnost Sony vydá vylepšenou konzoli, mohla by následovat vzor PS4 Pro. To znamená vyšší výkon a lepší grafiku, aniž by hráči museli přecházet na zcela novou konzoli. Hráči by však měli všechny tyto zvěsti vnímat skepticky, dokud společnost Sony neučiní oficiální oznámení.

Společnost Sony možná uvažuje o vylepšené konzoli kvůli rostoucí konkurenci v herním průmyslu. Konkurenční společnosti jako Microsoft a Nintendo neustále inovují a vydávají nový hardware. Společnost Sony možná cítí potřebu držet krok, aby si udržela svou pozici na trhu.

Technologie se neustále vyvíjí. Co je dnes špičkové, může být brzy zastaralé. Vydáním modernizované konzole může společnost Sony držet krok s nejnovějšími technologiemi. To by jejím zákazníkům mohlo poskytnout lepší herní zážitek.

Existují však také obavy z možných nevýhod vydání modernizované konzole. Vylepšená konzole by mohla způsobit rozdělení hráčů. Ti, kteří si mohou dovolit upgrade, by měli přístup k lepším funkcím. Ti, kteří si upgrade nemohou dovolit, by zaostávali, což by vedlo k roztříštěnosti hráčské základny. Někteří hráči by se také mohli cítit frustrovaní, pokud si nedávno zakoupili původní PS5. A pak musí přejít na verzi Pro, aby měli přístup k nejnovějším funkcím.

Celkově možnost konzole PlayStation 5 Pro vyvolává v herním průmyslu mnoho otázek a úvah. Vylepšená konzole by mohla některým hráčům zlepšit herní zážitek. Pro jiné by však mohla přinést i problémy a frustraci. Teprve čas ukáže, zda společnost Sony vylepšenou konzoli skutečně vydá. Pokud se společnost Sony rozhodne vylepšenou konzoli vydat, reakce hráčské komunity zatím není známa.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cool3c.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *