V zájmu národní bezpečnosti. Další čínské úřady údajně zakazují používání iPhonu

čínské úřady
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Čínské úřady opět začaly zakazovat používání iPhonu od společnosti Apple. Poprvé se tato zpráva dostala do centra pozornosti v září, kdy tři z místních ministerstev omezila svým zaměstnancům používání iPhonů a dalších modelů Apple na pracovišti. Zdá se, že se k této kampani připojují další čínské firmy.

Hlavním důvodem zákazu používání iPhonů Apple v čínských úřadech je snaha snížit závislost na zahraničních trzích. Čína již v tomto plánu převzala iniciativu a požádala několik státem podporovaných odvětví, aby se rozhodla pro domácí software a technologie.

Tato snaha také zvýší produkci čínských čipů, což pomůže technologickým gigantům, jako je Huawei, obstát na trhu polovodičů. V nedávné době mnoho čínských firem a vládních sektorů z osmi provincií nařídilo svým zaměstnancům, aby se spoléhali na místní značky, a nikoli na Apple.

Na druhou stranu malá průmyslová odvětví vydala v této věci ústní pokyny. Zejména tyto firmy patří do provincií Če-ťiang, Šan-tung, Liao-ning a centrální Hebei, kde se nachází největší továrna na výrobu iPhonů na světě.

Čínské ministerstvo zahraničních věcí dříve tato slyšení popřelo a uvedlo, že žádné takové zákony nebo nařízení proti zahraničním výrobkům nenavrhuje. Kromě toho zpráva naznačila, že tyto zákazy jsou ústní a žádná taková právní politika na toto téma neexistuje.

Mluvčí ministerstva však citoval, že telefony Apple často zůstávají v titulcích novin kvůli bezpečnostním hrozbám. Přestože čínská vláda klade velký důraz na bezpečnost informací i sítí. Čínské úřady jsou v tomto směru nekompromisní.

Toto prohlášení naznačuje, že národ v tichosti plánuje ve značné míře opustit zahraniční produkty. Možná právě to ovlivnilo akcie společnosti Apple, které v prodlouženém obchodování klesly na 196,50 USD.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: finance.yahoo.com, reuters.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *