Huawei Nova 12 Ultra dorazí s dlouho očekávaným procesorem

Nova
Zdroj fotografie: Huawei

Huawei nás na podzim překvapil svým novým 5G čipem, který umístil do modelu Mate 60 Pro. Nový vlajkový smartphone má 5G díky čipu Kirin 9000S. To je čip, na jehož výrobu čínský gigant nepotřeboval americké technologie s tím, že si jej vyrobil sám v Číně. Ačkoli to někteří američtí politici zpochybňují. Nyní už víme, že relativně čerstvý procesor obdrží i nejvýkonnější model střední třídy od Huawei – Nova 12 Ultra.

Podle dalších zpráv nový telefon obdrží OLED displej s dnes už stále populárnějším dvojitým výstřelem. V jednom bude zabudovaná selfie kamerka a v tom druhém 3D technologie pro bezpečné rozpoznávaní obličeje. Kamerka bude mít 60 MP s možným dvojnásobným přiblížením tak, abyste mohli pořizovat kvalitní snímky svého obličeje nebo skupinové fotografie.

Očekáváme, že zadní část telefonu bude z elegantního superkeramického skla s převratným 50MP snímačem. Nový snímač bude mít velikost 1/1,55 palce a působivou proměnlivou clonu. To naznačuje, že nová Nova 12 Ultra bude mít skvělé možnosti při fotografování za špatné viditelnosti nebo tmy. Podrobnosti o ostatních snímačích zatím drží společnost úspěšně v tajnosti. Avšak je pravděpodobné, že ještě před uvedením se specifikací všech fotoaparátů dočkáme.

Kromě toho, že Nova 12 Ultra bude sdílet stejný čip s Mate 60 Pro, tak si přivlastní ještě jeho další přednost. Tou je podpora satelitní komunikace, kterou v dnešní době disponuje jen málo smartphonů. Díky satelitní komunikaci můžete posílat SMS a volat i tam, kde normálně nemáte signál. To ocení každý uživatel, který je někde, kde se jeho operátor „nechytá“.

Další informace zase naznačují, že nadcházející smartphone získá podporu 100W rychlého nabíjení. O čem nemáme vůbec žádné další informace, tak to je konfigurace RAM a vnitřního úložiště. Ale vzhledem k tomu, jakými schopnostmi bude telefon disponovat, tak můžeme očekávat, že dostane minimálně 8GB RAM a 256GB interní úložiště.

Řada Nova 12 bude sestavena hned z několika modelů

Řada Nova 12 se bude skládat hned ze čtyř modelů: Nova 12 Lite, Nova 12, Nova 12 Pro a Nova 12 Ultra. Čínský gigant zatím nepotvrdil datum uvedení nové řady na trh, ale očekáváme, že to bude někdy tento měsíc.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, weibo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *