Apple iPhone 15 Pro a 15 Pro Max představen s titanovými rámečky, vylepšenými fotoaparáty a čipem A17

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Velké podzimní zahájení je tady. Apple připravil čtyři nové modely řady iPhone 15, základní iPhone 15 a 15 Plus, menší iPhone 15 Pro a Pro Max. Všechny přinášejí změny, přičemž za tu nejvýznamnější je považován port USB-C. Telefony Pro se dočkaly více nových funkcí, a právě o nich si povíme v tomto příspěvku.

Design a zobrazení

Letošní modely 15 Pro a Pro Max nepřinášejí mnoho designových změn. Nejdůležitější změny se týkají kvality provedení. Apple pro jejich šasi použil novou titanovou slitinu namísto dosud používané nerezové oceli. Ve srovnání s ocelí má titan několik výhod. Je mnohem pevnější a lehčí. Na přední straně iPhonu 15 Pro i Pro Max je Dynamic Island, který tentokrát umí více triků.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

Dalším zajímavým doplňkem je tlačítko Action, které nahrazuje tradiční přepínač ztlumení zvuku. Může plnit obvyklé funkce vypínače, ale lze jej také nakonfigurovat tak, aby provádělo řadu příkazů, jako je spuštění aplikace fotoaparátu, vyvolání zkratek nebo funkcí zpřístupnění, spuštění hlasové poznámky a další.

Oba modely 15 Pro a Pro Max si zachovávají své 6,1palcové a 6,7palcové displeje OLED, ale obrazovka je jasnější, má účinnější ovladače LTPO a tenčí rámečky. Oba jsou vybaveny adaptivní obnovovací frekvencí (s podporou ProMotion) a Always-on displejem.Vše ostatní: iPhone 15 Pro

Na rozdíl od svých základních sourozenců dostaly iPhone 15 Pro a Pro Max nový čip A17 Bionic. Je to první mobilní SoC postavený na 3nm procesu a nabízí nárůst výpočetního výkonu a lepší efektivitu při práci. Má šestijádrový procesor a šestijádrový GPU, tedy o 1 jádro navíc oproti grafice v čipu A16. K dispozici máte 8 GB RAM s až 1 TB vestavěného úložiště.

iPhone 15 Pro
Zdroj: Apple

iPhony 15 Pro a Pro Max mají vylepšený hlavní fotoaparát se senzorem Sony IMX803 s rozlišením 48 Mpx a lepším výkonem při slabém osvětlení. Teleobjektiv modelu Pro Max má pětinásobný optický zoom při ohniskové vzdálenosti 120 mm.

Jinak model 15 Pro Max dostal vylepšené jednotky baterie. Oba se nabíjejí přes port USB-C, který navíc podporuje přenos dat rychlostí až 10 Gb/s pomocí volitelného kabelu USB3. Na softwarové frontě obou zařízení poběží iOS 17.

Ceny a dostupnost

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max budou k dispozici ve čtyřech barvách: černá titanová, bílá titanová a modrá titanová. Cena iPhonu 15 Pro bude začínat na 999 USD, cena iPhonu 15 Pro Max bude začínat na 1 199 USD. Model Pro bude začínat se 128GB úložištěm, ale iPhone 15 Pro Max bude nabízen v základní 256GB variantě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5mac.com, 9to5mac.com(2)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *