V jednotě je síla. USA a EU se spojily v boji proti Huawei

Huawei
Autor: Lukáš Drahozal / Zdroj: Svět Huawei

Pokud si někdo myslel, že uvalením sankcí na společnost Huawei to skončí, tak se šeredně spletl. Zatím to vypadá, že cílená likvidace pokračuje. Už nyní je zřejmé, že se opakuje stejný scénář, který kdysi zažila japonská Toshiba. Cíl je už nyní jasný. Hlavním účelem toho všeho je vyřadit Huawei z možnosti dalšího podnikání v tomto odvětví.

Vzhledem k čínské houževnatosti se stal Huawei nezlomným. Čínský technologický gigant však z technologického trhu zdaleka neodchází. Huawei bojuje proti všem předpokladům, aby se vrátil ještě silnější. V loňském roce investoval miliardy dolarů do výzkumu a vývoje a stále investuje další. Aby toho nebylo málo, tak čínská společnost oznámila, že se jí podařilo nahradit ve svých produktech více než 13 000 komponentů souvisejících s USA.

Další ránou, která se jistě nehodila politice USA do krámu byl fakt, že společnost Huawei už dříve oznámila 30 % nárůst tržeb za rok 2022. Díky těmto výsledkům je jasné, že se společnost nevzdává, a pomalu se chystá vrátit se na vrchol. Vzhledem k takto skvělým obchodním výsledkům se dalo očekávat, že USA přinesou další sankce, případně omezující prvky, kterými se pokusí proti Huawei opět bojovat.

Nejnovějším krokem Spojených států je spojení s Evropskou unií, aby varovaly Malajsii před používáním technologií Huawei.

EU a USA varují Malajsii před čínskou společností

Je to pouze pár dní, kdy agentura Reuters uvedla, že Reuters Evropská unie a USA varovaly Malajsii před používáním výrobků Huawei. Proč zrovna Malajsie? Je to jednoduché, Malajsie zrovna dokončuje první revizi pro zavádění pokročilé 5G technologie. Díky tomu země zvažuje zapojení společnosti Huawei do výběrového řízení pro budování na malajsijské infrastruktuře. Pouze pár hodin poté, co Malajsie tyto informace zveřejnila, tak se dala věc do pohybu.

EU a USA v této souvislosti varovaly Malajsii před riziky pro národní bezpečnost. Dále bylo oznámeno, že v případě budování 5G sítí od společnosti Huawei, může Malajsie přijít o zahraniční investice ze strany EU a USA. O této možnosti například v úterý informoval deník Financial Times

Během dubna tohoto roku napsali zástupci EU a USA dopis vládě. Dopis se týkal rozhodnutí Malajsie přehodnotit své rozhodnutí, a udělit společnosti Ericsson kontrakt v hodnotě 11 miliardringgitů (2,5 miliardy USD). Účelem této smlouvy by bylo, aby Ericsson vybudoval síť 5G, která byla ve vlastnictví státu.

Není žádným tajemstvím, že malajsijská vláda již nějakou dobu považuje společnost Huawei za nejlepší volbu pro zavedení 5G. Vzhledem technologickému pokroku a rychlému vývoji v této oblasti se Huawei stává pro Malajsii číslem jedna. Vláda dokonce udělala další krok, aby odmítla bezpečnostní obavy, které vznesla vláda USA. Hlavní body dopisu od EU a USA malajsijské vládě zněly:

„Vysocí úředníci ve Washingtonu souhlasí s mým názorem, že převrácení stávajícího modelu by podkopalo konkurenceschopnost nových odvětví. Zabrzdí to růst 5G v Malajsii. Poškodí to také image Malajsie příznivou pro podnikání v mezinárodním měřítku.“ Brian McFeeters velvyslanec USA v Malajsii v jednom z dopisů napsal. „Povolení nedůvěryhodných dodavatelů v jakékoli části sítě také vystavuje malajsijskou infrastrukturu rizikům pro národní bezpečnost, napsal.

Podle toho, co zatím víme. Tak reportéři z agentury Reuters se obrátili na společnost Huawei, delegaci EU v Malajsii a na malajsijské ministerstvo komunikací a digitálních technologií. Žádné z nich se však k této záležitosti v současné době nevyjádřilo.

Myslíte si, že Malajsie vyslyší varování ze strany USA, když se do věci také vložila EU? Nebo bude trvat na svém rozhodnutí umožnit společnosti Huawei účast na zavádění 5G. V současné době tuto zprávu pečlivě sledujeme. Jakmile se objeví něco nového, tak vás budeme dále informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: finance.yahoo.com, gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *