Velkolepý návrat. Huawei P70 pravděpodobně přinese procesor čínské výroby, který podporuje 5G

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

V září minulého roku Huawei představil svou novou vlajkovou řadu telefonů Mate 60, která se lišila od předchozích řad tím, že měla 5G připojení. A jak se zdá, tak tento trend bude následovat také P70, jelikož má nadcházející vlajková loď dorazit s čipem Kirin 9000S. Tedy tím stejným čipem, jako má právě již představený Mate 60. Nicméně informací o nové řadě máme ještě více, tak se na pojďme podívat.

Nejčerstvější únik pochází od tipstera, který se na čínské sociální síti Weibo přezdívá Smart Pikachu. Je to právě on, kdo nám v minulosti odhalil, že P70 bude mít také zakřivené displej. Avšak bohužel na rozdíl od jiných vlajkových lodí jeho displej nebude mít rozlišení 2K. To je fakt, který zamrzí především ty fanoušky, kteří displejům holdují. Když pak takový displej porovnáme třeba s displejem od vlajkového Samsungu, tak to bude jako nebe a dudy.

Relativně nový Kirin 9000S je vůbec první čínský procesor vyrobený v Číně za pomoci 7nm výrobní technologie. Je to naprosto průlomový procesor, který Spojeným státům jasně ukázal, že se Huawei nevzdá, ačkoli čelí dlouhodobě sankcím. Kirin 9000S má 1 jedno vysoce výkonné jádro, 3 výkonná jádra a 4 účinná jádra spolupracující s grafickým čipem Mali-G710 MC10. Další leaker, Digital Chat Station, zase nedávno vypustil do světa render zadního modulu fotoaparátu, který prošel nějakými změnami designu v porovnání s P60.

Huawei P70 obdrží nový modul

V modulu fotoaparátu jsou tři snímače umístěné ve velkém obdélníkovém modulu. Samotné snímače jsou uspořádány v trojúhelníkovém tvaru, přičemž uprostřed trojúhelníku je napsáno „XMAGE“. DCS ve svém příspěvku naznačil, že zařízení získá nový hlavní snímač s proměnlivou clonou a periskopickou kameru s dlouhým dosahem. Další specifikace jsou pro nás zatím velká neznámá.

I když se jedná o zajímavé informace, tak pořád musíme myslet na to, že se jedná o neoficiální úniky, a pravda nakonec může vypadat jinak. Kdo se mýlil, a kdo ne, se dozvíme nejdříve v den uvedení nové vlajkové řady.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *