Čínská Godzilla mezi smartphony? Huawei Mate 60 Pro+ přichází s 16 GB RAM a 1 TB úložištěm

Huawei Mate 60 Pro+
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei nenápadně uvedla na čínský trh řadu Mate 60. Nyní do rodiny přibyl nový přírůstek, konkrétně Mate 60 Pro+. Nedávný únik informací prozradil, jaké jsou jeho parametrové vlastnosti.

Huawei Mate 60 Pro+ bude uveden na trh s 16 GB RAM a 1 TB úložištěm

Telefon je vybaven obří pamětí RAM o kapacitě 16 GB. Na výběr budete mít ze dvou kapacit interního úložiště: 512 GB nebo maximálních 1 TB. Podle úniku informací se počáteční cena údajně pohybuje kolem 8 999 CNY, což je v přepočtu zhruba 1 231 USD nebo 1 150 EUR.

Předpokládá se, že toto nové zařízení Huawei bude vlajkovou lodí řady a bude se pyšnit špičkovou sestavou čtyř fotoaparátů na zadní straně. Fotoaparáty jsou úhledně uspořádány na ostrůvku a slibují výjimečné fotografické schopnosti. A pro ty, kteří hledají ještě dokonalejší design, tak Huawei má údajně odhalit i řadu „Porsche Design“. Dočkáme se tak varianty „RS Ultimate Design“, která nabídne prémiové materiály pro ty, kteří jsou ochotni utrácet.

Ve velkém schématu cen vlajkových telefonů není Mate 60 Pro+ žádným šokem. Pro představu, předchozí model Mate 50 Pro, který neměl ani verzi Plus, stál ve Velké Británii 1 200 liber, resp. 1 200 EUR v kontinentální Evropě. Měl však pouze 8 GB RAM a 256 GB úložiště. To je možné rozšířit o dalších 256 GB pomocí karty NM.

Zatím zůstává velkým otazníkem, zda Huawei vydá některý z těchto telefonů i za hranicemi Číny. Nadšenci do chytrých telefonů po celém světě netrpělivě čekají na oficiální informace o jejich globální dostupnosti.

Závěrem lze říci, že Huawei Mate 60 Pro+ dělá vlny díky svým výkonným specifikacím a prémiovým možnostem. I když se jeho cena může zdát vysoká, odpovídá vlajkovým zařízením jiných značek. Zda se tato nová vlajková loď Huawei dostane i na mezinárodní trhy, je lákavou otázkou, na kterou odpoví až čas.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, phoneaqua.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *