Velký únik u Xiaomi! Všechny specifikace řady Xiaomi 13 unikly ještě před uvedením na trh

Xiaomi
Zdroj: Xiaomi

Čínské technologické společnosti vzdávají hold bývalému generálovi Komunistické strany Číny. Aby lidé měli čas na truchlení, odkládají své slavnostní uvedení na trh. Své akce, které se měly uskutečnit 1., resp. 2. prosince, zatím odložily společnosti Xiaomi a iQOO.

Xiaomi se chystalo odhalit řadu Xiaomi 13, MIUI 14 a řadu dalších produktů. Nyní si uživatelé budou muset ještě chvíli počkat. Do té doby se budou úniky objevovat i nadále. Nejnovější kousek přináší podrobnosti o fotoaparátu, paměti RAM, úložišti, a dokonce i o barevných provedeních modelu Xiaomi 13.

Řada Xiaomi 13 – co všechno můžete očekávat

Podle renomovaného tipaře Ishana Agarwala budou mít modely Xiaomi 13 a 13 Pro až 12 GB RAM a 512 GB úložiště. Přesněji řečeno, telefony se budou dodávat ve výbavách 8 GB/128 GB, 8 GB/256 GB, 12 GB/256 GB a 12 GB/512 GB. Základní varianta je jako jediná vybavena úložištěm UFS 3.1. Ostatní dostanou rychlejší standard UFS 4.0. Bude to jeden z trendů pro vlajkové lodě roku 2023. Kromě toho budou všechny telefony pracovat s rychlejším standardem LPDDR5X RAM. Telefon bude pohánět SoC Snapdragon 8. generace 2.


Nenechte si ujít:


Kromě toho bude řada Xiaomi 13 k dispozici nejméně ve čtyřech barvách a jedné limitované edici. Za zmínku stojí, že každá z těchto barev je speciální a představuje zásadní posun od lesklého gradientního povrchu předchozích generací. Modrá barva Distant Mountain Blue přináší povrchovou úpravu s koženými zády. Zelená Wilderness Green se drží skla. K dispozici jsou také barevné varianty Ceramic Black a Ceramic White.

Podrobnosti o fotoaparátu a baterii.

Kromě Ishana se o některé zajímavosti podělil také tipér Panda is Bald. Podle něj má Xiaomi 13 54 MP hlavní fotoaparát Sony IMX800 s OIS. Telefon má také 12 MP ultraširokoúhlý fotoaparát OmniVision OV13B. V neposlední řadě je zde 10 MP teleobjektiv Samsung S5K3K1 s 3,2x optickým zoomem.

Model 13 Pro bude vybaven snímačem IMX989 s rozlišením 50 MP (1 palec) a funkcí OIS. Sekundární fotoaparát je 50 MP Samsung JN1 pro ultraširokoúhlé záběry a k dispozici je ještě jeden s teleobjektivem pro 3,2× optický zoom.

Pokud jde o výdrž baterie, má tipér také úchvatné podrobnosti. Menší telefon má baterii o kapacitě 4 500 mAh s 67W rychlonabíjením a 50W bezdrátovým nabíjením. Model Pro bude mít baterii s kapacitou 4 820 mAh, 120W nabíjením a 50W bezdrátovým nabíjením. Zvěsti naznačují, že výdrž baterie překoná Apple iPhone 14 Pro.

Oba telefony poběží na systému Android 13 ihned od začátku prodejů a budou debutovat s MIUI 14 v celé jeho kráse. Duo Xiaomi 13 má vše, aby na čínském trhu zazářilo. Bude však muset konkurovat vynikajícímu modelu Vivo X90 Pro+. Prozatím není známo, kdy tyto telefony přijdou na čínský trh.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *