Nový Android 13 vám ukáže kondici vaší baterie

Android 13
Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Nativní znalost stavu baterie iPhonu, která je v současné době nedostupná na chytrých telefonech Android, je jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonů Apple. Google však nyní integroval tuto funkci do další veřejné beta verze Androidu 13. Nicméně Apple není jediným, kdo to umí, jelikož Huawei s jeho HarmonyOS to umí taky. A ačkoli HarmonyOS není dostupné v Česku, tak stejně svou kondici vidím, což je dáno především tím, že se Huawei chce od Androidu distancovat.

Tyto užitečné informace o Androidu 13 k nám přicházejí prostřednictvím Twitteru, konkrétně od vývojáře Mishaala Rahmana, který s námi sdílí snímek obrazovky z nejnovější veřejné beta verze QPR1 – přechodné verze obsahující některé novinky, které Google pravidelně vydává. Co však tento snímek obrazovky ukazuje?


Nenehcte si ujít:


V nastavení smartphonu Pixel jsou k dispozici údaje v kolonce „Battery Health“ s kruhovým indikátorem. Tato obrazovka nám poskytuje přiměřeně jasné vysvětlení ohledně stavu baterie zařízení. Níže je uveden přehled stavu baterie. A úplně nejníže se můžeme dozvědět, co může způsobovat problémy.

Kondice baterie na Androidu / Zdroj fotografie: Mishaal Rahman

Tato funkce je praktická pro uživatele, kteří chtějí mít svůj smartphone delší dobu. Nyní se mohou podívat do nastavení a zjistit, zda je potřeba ji vyměnit. Nyní zůstává otázkou, na kterých smartphonech bude tato funkce dostupná. Jestli ji Google nechá jen pro jeho Pixely, nebo ji budou moci použít i další výrobci. Odpovědi na tuto otázku se dozvíme nejdříve s hromadným příchodem systému Android 13.

Další novou funkcí by mělo být „Clear Calling“, což umožní volání se snížením hlukem na pozadí. Tuto funkci lze zapnout v nastavení Zvuk a vibrace. V tuto chvíli není jasné, zda se bude jednat o exkluzivitu pro Pixel nebo bude distribuována na všechny smartphony kompatibilní s nejnovější verzí operačního systému Google. Podle popisu nedostanou hovory pro WiFi podporu Clear Calling. Bude však fungovat pro hovory uskutečněné ve většině mobilních sítí. Těšíte se na nový Android 13?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *