Xiaomi čeká nový začátek: Rozlučte se s MIUI, přivítejte MiOS

Xiaomi MiOS
Zdroj: Xiaomi

Podle nedávného odhalení zasvěcených osob z oboru se společnost Xiaomi chystá na zásadní proměnu svého uživatelského rozhraní založeného na systému Android. S MIUI 14 se Xiaomi loučí s érou, která nám přinesla několik ikonických funkcí a inovací.

Digital Chat Station, důvěryhodný zdroj technologických novinek, potvrdil, že MIUI 14 bude znamenat završení řady MIUI. MIUI 14 je označováno za „příkladný absolventský projekt“ MIUI. Nabízí uživatelům špičkový zážitek, i když s drobným zpožděním v animačních efektech. Xiaomi však tento problém ve svých nadcházejících počinech napraví.

Od MIUI k MiOS: Xiaomi mění své uživatelské rozhraní

Co se dostává do titulků, je absence MIUI 15 jako nástupce. Místo toho se Xiaomi chystá představit zcela nový systém uživatelského rozhraní, o kterém se spekuluje jako o MiOS. Ačkoli to zatím není oficiální, Digital Chat Station utrousil náznaky, že by MiOS od Xiaomi mohl debutovat spolu s chystanou řadou Xiaomi 14.

K intrikám přispívá i to, že společnost Xiaomi si v listopadu 2022 zajistila od ministerstva průmyslu a informačních technologií doménu „mios.cn“. Ačkoli webová stránka v současné době zobrazuje chybu 403, silně to naznačuje odhodlání společnosti Xiaomi vytvořit svěží uživatelské rozhraní.

Digital Chat Station také prozradila, jak společnost Xiaomi pokročila s vlastním operačním systémem určeným k propojení s „novými terminály“. Tento systém je v procesu pečlivého zdokonalování a již dosáhl značných pokroků.

Kromě toho je důležité poznamenat, že se předpokládá, že systém vyvinutý společností Xiaomi vlastními silami bude zpočátku zaveden v AIoT (umělá inteligence věcí) a ve „velkých terminálech“, než se případně rozšíří na chytré telefony.Skutečná povaha systému MiOS je záhadou. Nejsme si jisti, zda se jedná o vylepšené MIUI na Androidu, nebo o zcela nový operační systém. Jedno je však jisté, Xiaomi se chystá na zásadní změnu ve svém softwarovém ekosystému. S blížícím se datem uvedení na trh nadšenci Xiaomi netrpělivě očekávají oficiální oznámení a těší se na vzrušující změny, které tento přechod přinese. Zůstaňte naladěni na další novinky o systému MiOS společnosti Xiaomi a budoucnosti jejího uživatelského rozhraní. Závazek společnosti Xiaomi k inovacím jistě přinese vzrušující vývoj ve světě technologií.

Dá se předpokládat, že Xiaomi jde ve stopách Huawei a bude se snažit zákazníkům nabídnout vlastní operační systém.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sparrowsnews.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *