Xiaomi nebude nadšené. Uniklé schéma modelu Xiaomi 14 poskytuje první pohled na celé zařízení

Xiaomi 14
Zdroj: Xiaomi

Očekává se, že společnost Xiaomi uvede řadu Xiaomi 14 na trh ještě letos. Řada se bude skládat ze standardní a profesionální varianty. Úniky a zvěsti odhalily některé podrobnosti o těchto zařízeních. Chystané nabídky pravděpodobně dorazí jako nástupci loňské řady Xiaomi 13. Nyní se nově objevilo uniklé schéma Xiaomi 14, které nám dává nahlédnout na chystané zařízení. Více informací se dozvíte níže.

Uniklo schéma Xiaomi 14

O schematický náčrt se podělil spolehlivý čínský leaker Digital Chat Station na blogovací platformě Weibo. Tento leaker má solidní zkušenosti a jeho zveřejněné informace bývají z pravidla pravdou. Přesto se finální podoba zařízení může od náčrtu ještě změnit, protože do vydání zařízení ještě zbývá nějaká doba.

Schéma prozrazuje, že Xiaomi 14 bude mít na přední straně plochý displej se zanedbatelnými rámečky a uprostřed zarovnaný výřez s otvorem na selfie kameru. Zadní panel zařízení má modul fotoaparátu čtvercového tvaru spolu s umístěním snímačů, které je podobné jako u současné řady Xiaomi 13. Výřezy pro fotoaparát jsou však u chystaného zařízení ve srovnání s jeho předchůdcem větší pro hlavní objektiv a teleobjektiv. K dispozici je také ultraširokoúhlý objektiv a jednotka LED blesku. Schéma také odhaluje zakřivené hrany na všech stranách modelu14.

Schéma neodhaluje žádné HW informace o Xiaomi 14. Nedávný únik odhalil, že model 14 bude podpořen bateriovou jednotkou s kapacitou 4 860 mAh s podporou 90W rychlého nabíjení spolu s 50W bezdrátovým nabíjením. Zařízení si podle tipů zachová 1palcový snímač fotoaparátu spolu s 1,33palcovým snímačem, který je stále ve fázi výzkumu a vývoje. Chystaná řada Xiaomi 14 je tipována na procesor Snapdragon 8 Gen 3, který bude v době vydání horkou novinkou.

Je otázkou času, kdy se tento únik podaří potvrdit. Dá se očekávat, že se brzy k tomu vyjádří i další leakeři, kteří budou mít zase další informace od svých ověřených zdrojů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: twitter.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *