Yamaha vstupuje na scénu vodíkových vozidel se svým nejnovějším projektem

Yamaha
Zdroj: Yamaha

Společnost Yamaha nedávno učinila významný krok ve světě vozidel na alternativní pohon, když představila Drive H2, svůj první koncepční vůz na vodíkový pohon. Pokračující úsilí společnosti Yamaha je krokem k prozkoumání možností udržitelných paliv, což je cesta, která začala vážně před několika lety.

Vůz má dvě vodíkové nádrže, přičemž každá z nich má objem 25 litrů.

K odhalení modelu Drive H2 došlo na výstavě PGA 2024 na Floridě. Tento vůz je upravenou verzí stávajícího osobního golfového vozu Drive2 Concierge 4 společnosti Yamaha, který je vybaven dvěma vodíkovými nádržemi. Každá z těchto nádrží pojme až 25 litrů vodíku. Jedna nádrž je umístěna v zadní části vozu, zatímco druhá je umístěna pod sedadlem řidiče.

Cesta společnosti Yamaha k této inovaci začala v lednu 2022 oznámením partnerství se společností Kawasaki na vývoji vodíkových motorů. Následovala spolupráce s Toyotou na pětilitrovém vodíkovém motoru V8. Závazek společnosti Yamaha k vodíku jako zdroji paliva zopakoval její prezident Jošihiro Hidaka v polovině roku 2023.

Zavádění vodíkové technologie do vozidel však není bez problémů. Hlavní překážkou je potřeba podpůrné infrastruktury, podobně jako je tomu u elektromobilů. Dostupnost vodíkových čerpacích stanic je pro široké využití těchto vozidel klíčová.

Zatímco společnost Yamaha se v rámci svého vodíkového podniku zaměřila na golfový vůz, segment motocyklů je stále oblastí potenciální expanze. Doposud byly ve vývoji motocyklů na vodíkový pohon na špici společnosti Kawasaki a Suzuki. Vzhledem k historii společnosti Yamaha a tempu, jakým přijímá nové technologie, by mohl být další vývoj v této oblasti na obzoru.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: rideapart.com, greencarcongress.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *