Hackeři opět řádí. Skupinka hackerů zveřejnila údaje 235 milionů uživatelů Twitteru

Twitter
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Od doby, kdy Elon Musk převzal Twitter, se ve společnosti objevilo několik problémů. Nová zpráva odhaluje, že hackeři na veřejné fórum vypustili data obsahující 235 milionů uživatelů Twitteru. Cybernews uvádí, že uniklá data mají velikost přibližně 63 GB. Údaje obsahují jméno uživatele, e-mailovou adresu, počet sledujících a datum založení účtu. Databáze je dokonce veřejná, takže si ji může kdokoli stáhnout.

Alon Gal, spoluzakladatel izraelské bezpečnostní společnosti Hudson Rock, se domnívá, že hackeři mohou tuto uniklou databázi Twitteru využít k útokům na šifrované účty. Mohou se také nabourat do vysoce postavených a politických účtů a infiltrovat účty s dobrými uživatelskými jmény. Také tito kyberzločinci mohou napadnout účty, které nepoužívají vyhrazený e-mail Twitteru. „Není pochyb o tom, že hackerské skupiny z celého světa budou tuto databázi využívat také k dalšímu ohrožení soukromí našich uživatelů,“ řekl.

Podle deníku The Washington Post záznamy pravděpodobně unikly koncem roku 2021 pomocí mezery na Twitteru, která umožňovala cizím osobám s e-mailovou adresou nebo telefonním číslem najít jakýkoli účet na Twitteru, který odpovídal daným informacím. Tyto dotazy lze automatizovat a zkontrolovat tak neomezený počet telefonních čísel a e-mailových adres.

Hacker ukradl 400 milionů účtů na Twitteru – nabízí Muskovi dohodu

Zhruba před týdnem hacker tvrdil, že má přístup k přibližně 400 milionům uživatelských účtů na Twitteru. Zároveň nabízí generálnímu řediteli společnosti Twitter Elonu Muskovi možnost jejich odkoupení. Prodejce, který na dark webu používá přezdívku Ryushi, otevřel „zkušební přístup“ k 1 000 účtům Twitteru. Ten, kdo je chce koupit, si tak může ověřit jejich pravost. Napsal

„Twitter nebo Elon Musk, pokud to čtete, již riskujete pokutu GDPR za porušení 400 milionů uživatelských zdrojů. Vaší nejlepší možností, jak se vyhnout placení pokuty ve výši 276 milionů USD za porušení GDPR, jako to udělal Facebook (kvůli vykradení 533 milionů uživatelů), je tato data výhradně odkoupit,“ 

Jak celý tento skandál dopadne zatím není jisté. Celou situaci nadále budeme sledovat, a bližší informace podáme ihned, jak to bude možné.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *