Zájem o pirátství v Rusku stále roste, ale méně vydělává

pirátství
Ruský prezident Vladimir Putin / Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Již mnohokrát jsem vás informoval o tom, co se momentálně děje v nejméně oblíbené zemi světa. Plno západních společností odešlo, některé infrastruktury se hroutí a Samsung s Applem začínají uvadat, přičemž je nahrazují čínské společnosti. Nicméně, Apple se Samsungem nejsou jediní, kteří v Rusku upadají, protože se k nim momentálně přidalo internetové pirátství.

Ruské zprávy Kommersant zveřejnily studii společnosti Group-IB, která ukazuje, že se v Rusku internetové pirátství propadlo o 50 milionů dolarů. Je to již třetí rok za sebou, ve kterém se pirátství propadlo, ale zase o nejméně peněz. Odborníci tvrdí, že je to dáno především zvyšujícími se náklady na údržbu infrastruktury. Ruští regulátoři totiž nadále blokují pochybné transakce v online kasinech a hazardních hrách. Jak drtivá většina z vás ví, tak to jsou hlavní sponzoři internetových pirátů.

Společnost Group-IB uvedla, že zájem publika o internetové pirátství stále roste, protože mnoho filmových i streamovacích společností pozastavilo svou pracovní činnost v Rusku kvůli speciální vojenské operaci na Ukrajině. Pokud bude vaše IP adresa z Ruska, tak si Netflix, HBO či Hulu nepustíte, ale pokud si IP adresu změníte, tak by to mělo fungovat. I to je jeden z důvodů, proč trh v Rusku s těmito službami zesílil. Prozatím to není nějak regulováno, ale může se stát, že časem bude.


Může Vás také zajímat:


Noviny Kommersant zase poukázaly na to, že za posledních 90 dnů se počet vyhledávácích požadavků na instalaci pirátských Windows 10 zvýšil o 80 až 250 % kvůli problémům s verzí systémové licence. Žádosti o bezplatné stažení Microsoft Excel se v červnu dokonce zvedly o 650 %. Jsou to opravdu obrovská čísla, která se budou v dalších měsících nejspíše zvyšovat.

Každopádně pirátství není jediným probíraným tématem v Ruské federaci. Následují ho totiž kryptoměny a NFT, které tamní vláda zakázala. Nyní už nepůjde za zboží či služby platit NFT nebo bitcoinem. Nový zákon dokonce vyžaduje, aby kryptoměnové směnárny odmítali transakce. Tento zákon má vstoupit v platnost za 10 dní s tím, že lidé budou moci do kryptoměn investovat, ale nebudou je moci používat jako finanční platidla.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *