Neuvěřitelné! Stařičký Huawei P30 Pro dostane další bezpečnostní aktualizaci

Huawei P30 Pro
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei začala šířit novou aktualizaci softwaru pro globální modely P30 Pro a přichází s opravou EMUI za prosinec 2022, která zlepšuje bezpečnostní aspekt telefonu.

Aktualizace softwaru EMUI pro Huawei P30 Pro za prosinec 2022 přichází s firmwarem verze 12.0.0.146 a balíčkem o velikosti 228 MB. Podle seznamu změn nepřináší aktualizace nic jiného než bezpečnostní záplatu. Očekávali jsme alespoň řešení občasné chyby fotoaparátu.

Stejně jako ostatní roll-outy, i tato nejnovější záplata se uvolňuje postupně podle trhu a země. Bude tedy nějakou dobu trvat, než se dostane ke všem stávajícím uživatelům.

Chyba fotoaparátu:

Před několika měsíci uživatelé Huawei nahlásili chybu fotoaparátu, která je poměrně nepříjemná a narušuje zážitek z fotografování. Z minulé zprávy vyplývá, že majitelé telefonu Huawei P30 Pro nemohou po aktualizaci na software EMUI 12 občas používat hlavní fotoaparát. Zobrazuje se hlavně rozmazaný průzor, zatímco ostatní režimy fungují perfektně, například ultra širokoúhlý a makro režim.

Uživatelé však měli od aktualizace softwaru z listopadu 2022 obrovská očekávání, ale uživatelé stále říkali, že to nebylo kompletně vyřešeno. Mezitím by aktualizace zabezpečení z prosince 2022 mohla u spotřebitelů vzbudit určité naděje, ale stále musíme počkat, až vyjdou uživatelské recenze.


Nenechte si ujít:


EMUI 13:

Pro telefony Huawei P30 Pro je možné v současnosti stáhnout aktualizaci na EMUI 12. Uživatelé telefonu však mohou získat také aktualizaci softwaru EMUI 13, ale v tuto chvíli v této věci nebylo vydáno žádné oznámení.

Jak aktualizovat:

Zdroj: Svět Huawei

Kromě pokynů musí uživatelé telefonu Huawei P30 Pro vědět, že tato aktualizace nesmaže jejich osobní údaje, ale doporučujeme před aktualizací zálohovat všechna důležitá data. Tento aktualizační balíček se po dokončení aktualizace automaticky odstraní.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *