Zástupci Googlu, Applu a dalších společností byli předvoláni za údajné potlačování svobody slova

Apple
Sídlo společnosti Microsoft / Autor fotografie: efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Předseda sněmovního výboru Sněmovny reprezentantů Spojených států Jim Jordan nedávno předvolal generální ředitele velkých amerických společností. Ty technologické společnosti, které byly předvolány, tak byly požádány o to, aby poskytly informace o své politice moderování obsahu. S touto informací přišel deník Wall Street Journal.

Generální ředitelé následujících technologických společností obdrželi předvolání k dodání dokumentů a komunikací. Patří mezi ně CEO Applu Tim Cook, CEO Meta Mark Zuckerberg, CEO Alphabet (Google) Sundar Pichai, CEO Microsoftu Satya Nadella a CEO Amazonu Andy Jassy. Je zajímavé, že komise vynechala jedno důležité jméno, které by mnoho lidí mohlo očekávat. Tím je generální ředitel Twitteru Elon Musk. Twitter je jednou z těch platforem, o které hodně lidí mluví, a rovněž je to také jedna z největších sociálních sítí na světě. Je pro nás těžké pochopit, proč Soudní výbor Muska nepovolal, ale je možné, že se časem dočkáme vysvětlení.

Toto předvolání generálních ředitelů je určeno hlavně pro účely vyšetřování, které souvisí se svobodou projevu ohledně tématu Covid-19. Republikáni soudního výboru Sněmovny reprezentantů Spojených států plánují zjistit, zda se vláda dohodla s předvolanými technologickými společnostmi na tom, aby potlačovaly svobodu slova. Republikánští zákonodárci se už nějakou dobu domnívají, že sociální sítě a technologické společnosti nespravedlivě potlačují konzervativní hlasy.

Během oznámení předvolání Jordan vysvětlil, že od loňského roku se soudní výbor Sněmovny reprezentantů už jednou pokusil o spolupráci s těmito společnostmi. Řekl, že všechny pokusy o komunikaci se společnostmi Apple, Amazon, Meta, Microsoft a Alphabet selhaly.

Výbor požádal Apple a všechny ostatní společnosti na seznamu, aby poskytly některá data. Tato data zahrnují dokumenty a sdělení týkající se témat, která zahrnují moderování, mazání a oběh obsahu. Soudní výbor Sněmovny reprezentantů Spojených států také dal společnostem lhůtu k poskytnutí těchto dokumentů. Na poskytnutí údajů mají čas do 23. března tohoto roku.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *