Změna k lepšímu, Oppo a OnePlus nakonec Evropu neopouštějí

Oppo a OnePlus
Zdroj: OnePlus

Včera přišla rána do srdcí fanoušků společností Oppo a OnePlus v celé Evropě velká novinka. Podle zvěstí, které se šířily vzduchem, měly obě značky opustit některé klíčové trhy na starém kontinentu. Na seznamu bylo Německo, Nizozemsko, Francie a Velká Británie.

To přišlo znenadání a o důvodech tohoto rozhodnutí jsme neměli tušení. Nakonec se zdá, že nešlo o nic jiného než o fámu. Obě společnosti na tyto zvěsti rychle reagovaly oficiálním prohlášením. Oppo a OnePlus ujišťují o svém závazku vůči evropskému trhu a podle všeho nemají důvod jej právě teď opouštět.


James Patterson, globální PR manažer společnosti OnePlus, řekl serveru Tech Advisor:

„Společnost OnePlus neopustí Evropu a Velkou Británii a zachová si stabilní působení na místních trzích. Společnost OnePlus bude v Evropě i nadále investovat a poskytovat svým uživatelům další inovativní produkty a řešení.“


Mluvčí společnosti Oppo také prostřednictvím e-mailu zanechal prohlášení, ve kterém upřesnil, že pro rok 2023 mají velké plány:

„Rok 2023 jsme zahájili úspěšným uvedením několika produktů na evropský trh a po zbytek roku máme připravenou řadu dalších produktů. Jako vždy bude společnost Oppo i nadále poskytovat další inovativní produkty a nejlepší služby ve své třídě pro uživatele.“


Zatímco OnePlus dává jasně najevo, že Evropu opustit neplánuje, Oppo se ve svém prohlášení zaměřuje spíše na rok 2023. V tuto chvíli ovšem není důvod k obavám. Pokud má společnost v budoucnu v plánu opustit některý z trhů, jistě vydá oficiální prohlášení, ve kterém tyto skutečnosti vysvětlí.


Nenechte si ujít:


Když společnost Huawei začala v Evropě ztrácet na významu, čínské značky viděly velkou příležitost k růstu a získání bývalých zákazníků Huawei. Tato strategie se jim vyplatila, takže nevidíme důvod, proč by ji nyní měly opustit. Například společnost Oppo učinila v únoru velký krok, když v Evropě uvedla na trh model Oppo Find N2 Flip. Byl to první skládací telefon značky, který opustil Čínu. Bohužel se zdá, že stejné štěstí nebude mít Oppo Find X6 Pro, protože zůstane exkluzivně v Číně. Možná právě toto rozhodnutí dodalo sílu těmto zvěstem.

Pokud jde o OnePlus, značka má mezi globálními zákazníky dobrou pověst. V protikladu k modelu Find X6 Pro je OnePlus 11 již dostupný v Evropě. Objevují se také zvěsti o uvedení modelu OnePlus V Fold. Ten by mohl být přepracovaným modelem Oppo Find N2, který se dostane na globální trhy. Společnost Oppo vyvíjí model Oppo Find N3, ale podrobnosti o případném globálním uvedení na trh jsou zatím skoupé.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *